1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rozhodující branka Moravských Budějovic uznána v rozporu s pravidly!

18. 12. 2012

Rozhodující branka Moravských Budějovic ze samostatných nájezdů byla uznána v rozporu s pravidly. Více v článku

O vítězi utkání mezi Moravskými Budějovice a Nymburkem v zápase 22. kola musely rozhodnout samostatné nájezdy. Nymburští Stehlík, Jonáš ani Šimek nebyli úspěšní. Na straně domácích nedali Mikeš ani Telesz. Ve třetím nájezdu se rozjel proti brankáři Bílkovi domácí Zahradník. Dle webu Moravských Budějovic vypadala situace takto:
"Petr Zahradník udělal kličku hostujícímu brankáři, ten jej hokejkou podrazil, čímž mu znemožnil zakončení. Rozhodčí posoudil situaci jako technický gól." 
Podobně popsal situaci i trenér Nymburka Pavel Bičiště. "V posledním nájezdu chtěl Bílek vypíchnout puk útočníkovi, jenže puk minul a místo toho soupeře podrazil. Rozhodčí pak tento nájezd uznal jako technický gól,“ popsal situaci nymburský trenér.
Pravidlo 509 z Pravidel ledního hokeje upravuje provádění trestného střílení analogicky také samostatného nájezdu. Kniha příkladů k Pravidlům ledního hokeje se věnuje pravidlu 509 podrobněji a zde se uvádí
situace 9: Během trestného stříelní se brankář dopustí faulu trestaného menším trestem proti hráči provádějícímu trestné střílení. Gólu není dosaženo.
Rozhodnutí: Hlavní rozhodčí uloží brankáři menší trest. Tento trest smí odpykat kterýkoli hráč jeho týmu, kterého určí vedoucí nebo trenér prostřednictvím kapitána. Tento hráč okamžitě odejde na trestnou lavici a zůstane na ní bez ohledu na výsledek trestného střílení, které se musí zopakovat.

Z výše uvedeného rozboru je jasné, že rozhodnutí hlavního rozhodčího R. Volfa bylo v rozporu s pravidly a značně tak poškodila klub NED Hockey Nymburk.

To, že rozhodnutí hlavního rozhodčího R. Volfa bylo chybné, potvrdil i jiný hlavní rozhodčí, který rozhoduje zápasy 1. a 2. ligy.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace