1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Rückl: Doufám, že si v Benešově pořádně zachytám

13. 01. 2011

Zdeněk Rückl donedávna působil v Nymburce, 3. ledna však přestoupil do Benešova hned po deseti dnech nastoupil proti Nymburku. Rückl v krátkém rozhovoru hodnotí zápas Nymburk - Benešov

Zdeněk Rückl, brankář který hokejově vyrostl v Plzni, poslední dva a půl roku však působil v Nymburce. Nejdříve první rok pomáhal v juniorech a současně kryl záda Jaroslavu Jágrovi, vloni pak už odchytal prakticky celou sezónu. Také letos začal na postu nymburské jedničky. Po špatném úvodu, kdy se nedařilo celému mužstvu však postupně zaujal jeho místo liberecký Blažíček. Když se Blažíček zranil, obsadil brankářský post další liberecký odchovanec Vajner. Na Rückla už nezbylo místo a tak nakonec krátce  po Novém roce zamířil do Benešova. Tam nahradil Pavla Maláče, se kterým se benešovský klub před Vánocemi rozloučil. Rückl v prvním zápase za Benešov vychytal Žďár a dle nejednoho komentáře na internetu byl nejlepším benešovským hráčem zápasu. Hned ve svém druhém utkání v benešovském dresu nastoupil proti Nymburku a svůj tým opět dovedl k vítězství.
Zdenku, s jakými pocity jsi vstupoval do zápasu proti týmu, do kterého jsi ještě před nedávnem patřil?
Samozřejmě jsem nastupoval se zvláštními pocity. Hrál jsem za Nymburk téměř tři roky. Celý tým znám a nastupoval jsem vlastně proti kamarádům. Bylo to zvláštní a před zápasem jsem byl určitě víc nervózní než obvykle. Zápas pro nás naštěstí nakonec dobře dopadnul. Vezeme odsud tři body a jsme všichni moc šťastný.
Začátek zápasu vám jistě hrál do karet, v páté minutě jste vedli 3:0.
Určitě. Nástup Nymburka byl hodně špatný. Měli jsme tam tři střely na branku a dali jsme z toho tři branky. To bylo pro nás skvělé. Myslím ale, že od 10. minuty až do konce první třetiny a celou druhou třetinu nás domácí přehrávali a měli spoustu šancí. Domácí dokonce  vyrovnali, ale nakonec jsme přeci jen dokázali zvítězit. Jsem rád, že to takhle dopadlo.
O tvém odchodu z Nymburka se vědělo prakticky celý prosinec. Mluvilo se o přestupu do Kolína, proč ses nakonec rozhodnul pro Benešov?  
V pondělí 3. ledna ráno mi volal pan Netík a bylo mi řečeno, že se mám odpoledne hlásit na tréninku v Kolíně. Jenže mě už v pátek na Silvestra kontaktoval Benešov, se kterým jsem se domluvil, že tam budu v pondělí na tréninku. Takže nakonec to dopadlo tak, že hraju za Benešov.
Jak se ti v Benešově líbí?
Jsem tam spokojený, je tam dobrá parta. Hráči mě přijali dobře. Doufám, že se nám v konci sezóny bude dařit a zvládneme i play off. Doufám, že se bude dařit i mě samotnému a že si pořádně zachytám.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace