Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

S Pískem se hrát dá, říká kouč

12. 03. 2010

Podle nymburského trenéra měl Nymburk v prvním utkání ze soupeře zbytečně velký respekt.

„Přijeli jsme do Písku se snahou předvést co nejlepší výkon, i když jsme věděli, že soupeř je velmi kvalitní a že vyhrál základní část,“ řekl po zápase v Písku nymburský trenér druholigových hokejistů Pavel Bičiště. Jeho tým prohrál v prvním kole play off 1:3.

„Do zápasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Přestože domácí vedli po první třetině, myslím, že úvod zápasu nám vyšel. V průběhu utkání bylo samozřejmě znát, že soupeř byl lepší, ale ne zase až o tolik, jak jsme očekávali. Sice nás přehrávali, ale ne nijak extrémně. I my jsme si dokázali nějaké šance vytvořit. Škoda, že se nám nepodařilo využít těch šancí více. Doufali jsme, že se nám utkání podaří dovést za stavu 2:1 až do poslední minuty a pak že se nám třeba podaří v power play vytvořit si tlak a třeba i vyrovnat. Škoda námazu Jirky Draka. Bohužel hokej je o chybách, my jsme nějaké udělali a domácí je dokázali okamžitě potrestat,“ hodnotil zápas nymburský trenér.

Na pátek se na soupeře připravíme a myslím si, že jsou rozhodně k poražení. Třeba se štěstím, ale jsou. Nesmíme je nechat rozjet, nesmíme je nechat získat rychlost. Nesmíme zbytečně faulovat, abychom nehráli v oslabení. Rád bych aby hráči předvedli takový výkon, jako minulý týden v Pelhřimově. Aby nám nechyběla bojovnost a důraz. Musíme hrát do těla, a přitom ustávat souboje. V prvním zápase proti Písku jsme měli ze soupeře možná trochu zbytečně velký respekt, ale zjistili jsme, že se s ním dá hrát,“ řekl před druhým zápasem play off Bičiště. Utkání se hraje dnes od 18 hodin na nymburském ledě.