1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

šestá příprava: NED Hockey Nymburk – HC Chrudim 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)

07. 09. 2004

V posledním přípravném zápase před sezonou nymburští hokejisté vyhráli

V posledním přípravném zápase před sezonou nymburští hokejisté vyhráli
NED Hockey Nymburk – HC Chrudim 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)
Nymburk se v zápase představil v téměř kompletní sestavě. Chyběli pouze Sirotek s M. Zemanem.
Zápas s Chrudimí přinesl hokej výborné úrovně, kdy obě mužstva chtěla vyhrát a hráči se snažili dostat do sestavy na úvodní mistrovský zápas.
V úvodní třetině měl Nymburk navrch. Domácí hráči předváděli pohledné kombinační akce a vytvářeli si střelecké příležitosti z nich tři dokázali proměnit v gól. Také hosté se jednou radovali, to když si P. Zeman srazil přihrávku chrudimského Dušánka do vlastní sítě.
I začátku prostřední třetiny měl Nymburk více ze hry, ovšem postupem času se hosté dostávali více do hry. Jejich zlepšené bruslení přineslo také snížení, když se 13 vteřin před druhou sirénou trefil Formánek.
V poslední dvacetiminutovce domácí otevřeli obranu a na Kreminu se valil jeden útok za druhým. Domácí gólman odolával až do 51. min. kdy vyrovnal na 3:3 Píša. Utkání dostalo nový náboj, obě mužstva chtěla ztrhnout vedení na svoji stranu a tak nebyla nouze o šance na obou stranách. Šťastnější byli nakonec domácí, když po perfektní kombinační souhře Černého a P. Zemana skóroval Bartoníček. Hosté si závěru zkusili hru bez brankáře, ovšem neúspěšně. Do prázdné brány rozhodla nová nymburská posila Sviták.
Branky: 8. Skořepa (Vítů), 10. Turinský (Kos), 19. Drtina (Dvořák), 56. Bartoníček (P. Zeman, Černý), 60. Sviták (Jágr) – 13. Dušánek, 40. Formánek (Prachař), 51.Píša
Rozhodčí: Kubeš
Diváků: 50
Třetiny: 3:1, 0:1, 2:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 5:3
Sestava Nymburka: Kremina - Drtina, Kosejk, Kos, Vítů, P. Zeman, Krejčík, Bartoníček – Dvořák, Volráb, Sviták – Jágr, Skořepa, Lukeš – Lipták, Turinský, Černý – Langer

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace