SHC KLATOVY

14. 02. 2005

Klatovský deník: I když se hostující Klatovy snažily přehrát svého soupeře, nedařilo se jim hned od začátku. Celé utkání totiž charakterizovala stará známá bolest Klatovanů - neproměňování šancí.

I když se hostující Klatovy snažily přehrát svého soupeře, nedařilo se jim hned od začátku. Celé utkání totiž charakterizovala stará známá bolest Klatovanů - neproměňování šancí. To se nakonec celku z města pod Černou věží stalo osudným. Soupeř z Nymburka je přebruslil, ale také gólově přestřílel. V první třetině to byli domácí, kdo v 11. minutě otevřeli skóre brankou Petráka. Klatovští hráli v oslabení za vyloučeného Bednáře a Nymburští se vzápětí dostali do vedení. Na druhý gól si museli fanoušci počkat do druhé třetiny. Byli to ale znovu domácí, kdo ve 22. minutě skórovali na 2:0 zásluhou Tomy. Na začátku 26. minuty odešel na trestnou lavici klatovský Špaček, domácí vyhráli při vhazování buly a skóre se měnilo díky Handlovskému na 3:0.
Třetí zápas playoff se pochopitelně neobešel bez výrazné podpory klatovských fanoušků. Ti si s sebou dokonce přinesli i světlice. Poté, co tři z nich odpálili, skončila jedna přímo na ledě. Kvůli špatné viditelnosti hlavní rozhodčí ve 29. minutě zápas přerušil. Trvalo však rovných šedesát minut, než se podařilo dát stav zimního stadionu v Nymburku znovu do pořádku, aby mohl hlavní rozhodčí rozhodnout o pokračování hry. Mezitím musela už podruhé zasáhnout proti klatovským fanouškům policie, která agresivní z nich vyvedla ze stadionu. Druhá třetina však už skončila bez dalších branek.
Poslední třetina zápasu byla ve znamení snahy Klatovanů obrátit skóre ve svůj prospěch. Teprve v 59. minutě se podařilo klatovskému celku prosadit se střelecky. Fiala se Špačkem přihráli Bárkovi a ten poprvé za zápas překonal domácího gólmana. Za stavu 3:1 pro Nymburk rozhodl klatovský trenér Zdeněk Pata o odvolání gólmana Přerosta, který v zápase chytal od 26. minuty, kdy vystřídal ne ještě zcela uzdraveného Pospíšila. Stejně jako ve středečním zápase na domácím ledě se následující power play stala klatovskému celku osudnou. Domácí Král totiž zachytil šikovně puk, přihrál Handlovskému a ten upravil skóre na konečných 4:1 pro Nymburk. V závěru zápasu ještě jeden z fanoušků vhodil na klatovskou střídačku kelímek s pivem. Po krátkém přerušení se kapitáni obou celků dohodli, že zápas pár vteřin před koncem dohrají.