1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Sirotek: Prvním gólem jsme odstartovali kanonádu

01. 03. 2010

Málo vídaný obrat se povedl nymburským druholigovým hokejistům, kteří tak díky výhře sahají na vyřazovací boje.

Hokejisté Nymburka míří do play off. V dalším druholigovém střetnutí vyhráli nad třetím Benešovem na vlastním ledě 4:3 a poskočili na osmé místo tabulky skupiny Střed.
Nymburku se povedl dokonalý obrat. Po dvou třetinách prohrával už tříbrankovým rozdílem, ale v poslední dvacetiminutovce rozjel nevídanou stíhací jízdu a na konci zápasu mohl slavit výhru.
Trenér Pavel Bičiště tentokrát na lavičce Nymburka chyběl, a tak utkání vedl asistent trenéra Jaroslav Sirotek.
„Utkání jsme nezačali dobře. Moc jsme nebruslili a víceméně jsme čekali, co s námi soupeř udělá. Postupně jsme ale zjišťovali, že se s nimi dá hrát,“ řekl po zápase nymburský asistent trenéra. „Z naší strany to bylo možná opatrné z toho důvodu, že v posledním zápase u nich jsme utrpěli debakl a naši hráči to měli v hlavách,“ uvedl Sirotek.
Ve druhé třetině se nymburští hráči osmělovali, ale branku nedali. Góly si nechali až na poslední část. „Myslím si, že od druhé třetiny jsme už byli lepší a k tomu, abychom to dokázali, chyběl jenom gól. Místo toho jsme si bohužel ve druhé třetině nechali dát zbytečně dva góly a to po doopravdy velkých chybách. Nejprve propadli oba beci a pak se v oslabení náš obránce nechal zbytečně vytáhnout za vlastní bránu, čehož soupeř okamžitě využil,“ hovořil po zápase Sirotek. jeho tým ale nesložil zbraně. „Pořád jsme ale věřili, že pokud dáme gól, jsme schopni to ještě otočit. Začátek třetí třetiny ale nebyl opět dobrý a soupeř nás přehrával. Vlastně až díky prvnímu gólu se spustila naše kanonáda a prakticky během chvíle jsme dokázali otočit celý zápas,“ radoval  se nymburský asistent.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace