1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Soudský: Chtěli jsme dát desítku

20. 01. 2011

Nymburský kouč Pavel Soudský si přál, aby jeho tým vsítil desátou branku. Hlavně kvůli svým příznivcům.


Hokejoví fanoušci Nymburka si ve středu na nymburském zimním stadionu přišli opravdu na své. Jejich  tým si s chutí zastřílel a v dalším pokračování druhé ligy ve skupině Střed nasázel celku HC Milevsko 2010 devět branek. Nymburk se tak mohl radovat z vysokého vítězství 9:4.

Spokojený musel být pochopitelně i jeden z dvojice nymburských trenérů Pavel Soudský. „Vítězství v zápase s Kolínem nám dodalo optimismus. S Milevskem jsme letos bodovali zatím jen u zeleného stolu, takže jsme s nimi chtěli vyhrát. Třeba i proto, že bychom na ně mohli narazit v play off,“ radoval se po zápase nymburský kormidelník.

Ten se hned pustil do rozboru střetnutí. „Začátek utkání nám sice utekl, ale dokázali jsme rychle reagovat a nejenže jsme vyrovnali, ale vzápětí nato jsme i krásnou brankou Šimka šli do vedení. Po první třetině a výsledku 4:1 střídal soupeř brankaře a nám se ve druhé třetině podařilo náš výsledek ještě umocnit. Hodně jsme se tlačili do útoku a Milevsko nám ukázalo, že když uděláme chybku vzadu, dokáže ji hned potrestat,“ uvedl lodivod Soudský.

Jeho tým by mohl na stejného soupeře narazit i ve vyřazovacích bojích. „Pokud bychom na ně narazili v play off, tak si na toto budeme muset dát pozor. Jinak jsme s vývojem zápasu i s hrou velice spokojeni,“ usmíval se šéf nymburské lavičky.

Domácí příznivci vyžadovali na svých miláčcích desátou branku, té se však nedočkali. I když nymburští hokejisté byli několikrát hodně blízko. „Škoda že nepadnul desátý gól. Chtěli jsme ho dát, ale bohužel se nám to nepodařilo. Věřil jsem v poslední minutě Šimkovi, že to tam dá, ale jejich obránce dokázal gólu zabránit, takže se bohužel desítka nekonala,“ dodal Soudský.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace