1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Soudský: Rozhodčím se závěr zápasu nepovedl

28. 11. 2010

Nymburský trenér Pavel Soudský si po zápase v Benešově stěžoval na výkon rozhodčích. V závěru nám hodně zkomplikovali situaci, řekl na adresu arbitrů nymburský kormidelník.

Hokejisté Nymburka nepodali špatný výkon, na body to v Benešově ale nestačilo 
Hokejisté Nymburka ve druhé lize po delší době prohráli. Nestačili totiž na lídra soutěže z Benešova, kterému podlehli 1:3. Pro nymburský tým tak skončila série výher, která se zastavila na čísle pět. Naopak Benešov se otřepal z porážky ve Žďáru nad Sázavou.
„Hrál první se třetím a my jsme se na utkání dobře připravili. Bohužel jsme první a druhou třetinu nepodávali takový výkon, který by odpovídal situaci, že hraje první proti třetímu,“ řekl na úvod pozápasového hodnocení nymburský kormidelník Pavel Soudský. A hledal příčiny neúspěchu svéhu celku. „Byli jsme hodně pasivní, čekali jsme, co vytvoří soupeř, nebyli jsme iniciátory a to bohužel stanovilo skóre, které bylo po dvou třetinách dva nula,“ řekl Soudský a uznal kvalitu soupeře. „Musím pochválit soupeře, protože má kvalitní mužstvo a umí sehrát výborně přesilovky. To nám ukázali u druhého gólu. Naopak my jsme se z přesilovek vůbec neprosadili,“ uvedl kouč poraženého mužstva.
I přes dvougólovou prohru našel Soudský na hře svého týmu pozitiva. „Klukům jsem poděkoval za třetí třetinu, protože to byl pěkný výkon. Zvedli jsme se, dali jsme gól, dostali jsme se zpět do utkání,“ pochvaloval si kouč.
Hostujícímu týmu se ale nezamlouval výkon arbitrů zápasu. „Nechtěl bych hodnotit rozhodčí, ale myslím si, že závěr utkání se jim nepovedl. Hokej se hraje pro lidi, hrají ho hráči, a není možné, aby ho hráli rozhodčí. Rozhodčí byli hodně vidět a myslím si, že závěr se jim podařilo nám hodně zkomplikovat,“ zlobil se Soudský.
Nymburský trenér je ale přesvědčený, že jeho tým může první tým tabulky porazit. „Myslím, že máme pořád šanci je porazit, ale musíme dávat góly. Tentokrát jsme dali jen jednu branku a to bylo málo,“ litoval po utkání kouč Nymburka.
Naopak dobrá atmosféra mohla panovat v kabině Benešova. „Kluci na porážku ze Žďáru zapomněli a hráli od začátku dobře, jen nám tam nepadaly góly, když hlavně Litevec Bosas netrefil při pěkně sehraných přesilovkách třikrát prázdnou branku. V dobrém výkonu mužstva bych vyzdvihnul dvojici útočníků Kaňka – Jonáš, která zařídila všechny naše góly a když bylo nejhůř podržel nás brankář Maláč,“ byl spokojený trenér Benešova Jan Vobecký a dodal k novému obránci Františku Kouřilovi: „Je to hráč Znojma a naposledy hrál v Kobře Praha. U nás je na hostování do konce ledna a pak se uvidí, jestli si ho tady necháme. Proti Nymburku podal dobrý výkon. Je to mladý dvacetiletý hráč, který je na tom dobře fyzicky, bruslařsky a dá i kvalitní přihrávku.“

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace