1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Soudský: S Vajgarem se dá hrát a vyhrát

22. 02. 2011

Nymburští hokejisté v prvním zápase druhého kola play off 2. hokejové ligy prohráli na ledě Jindřichova Hradce 2:5. Druhé utkání se hraje ve středu od 18 hodin na nymburském ledě.

Jindřichův Hradec vyhrál základní část skupiny střed a před play off svůj tým ještě posílil. „Soupeř jasně proklamuje, že chce postoupit minimálně do baráže. Nicméně po zápase jsme přesvědčeni, že se i s ním dá hrát a vyhrát,“ prohlásil po zápase trenér Nymburka Pavel Soudský.

Nymburku nevyšel vstup do zápasu. Už v jedenácté minutě totiž prohrával tři jedna. „Taktika byla postavená jako v zápasech proti Kolínu. Bohužel nám utekl začátek zápasu,“ litoval Soudský. „Nehráli jsme to, co jsme si řekli. Opět jsme hráli otevřený hokej. Dostali jsme brzy branku a od toho se odvíjel vývoj celé první třetiny,“ řekl nymburský kouč.

Od druhé dvacetiminutovky se dostala do hry i čtvrtá nymburská lajna a také utkání už bylo mnohem vyrovnanější než úvodní perioda. „Myslím, že od druhé části se naše hra mnohem zlepšila. Ve třetí třetině jsme se pak dostali do několika šancí, které nám mohly přinést i vyrovnání skóre. Šance, které jsme měli, jsme ale nedali, naopak soupeř nás z protiútoků potrestal gólem. Škoda, že své šance nedali Liška se Šimkem. Právě po těchto našich neproměněných šancích domácí vždy udeřili,“ litoval Soudský.

Nymburští hokejisté musí tedy ve středu zabrat. Pokud by prohráli, znamenalo by to konec sezony. „Určitě jsme měli na víc. Doma musíme přidat ve všech směrech. Pořád si myslím, že máme ještě šanci sehrát jedno utkání na Vajgaru,“ věří v domácí vítězství Soudský a hned hledá recept jak na soupeře vyzrát. „Musíme se držet naší úspěšné taktiky, která nám přinášela ovoce v zápasech na hřištích soupeřů během sezony. Musíme hrát, jako když hrajeme na venkovních hřištích,“ ví Soudský.

Zápas nevyšel dosud prakticky bezchybnému brankáři Blažíčkovi, a tak jej po čtvrté inkasované brance nahradil ve 34. minutě Vajner. „Budeme vážně uvažovat o tom, který z brankářů nastoupí do středečního zápasu. Vajner předvedl velice kvalitní a dobrou hru,“ pochválil nymburskou dvojku Soudský.

Druhé utkání se hraje ve středu od 18 hodin na nymburském ledě.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace