1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Soudský: Soupeř byl prostě lepší

18. 10. 2010

Dostali jsme školu hokeje, prohlásil po prohraném zápase druholigových hokejistů Nymburka jejich kouč Pavel Soudský.

Hokejisté Nymburka prohráli v dalším díle druhé ligy na svém ledě 2:6 s celkem Benešova, který je na prvním místě tabulky.

„Dostali jsme školu hokeje. Chtěli jsme se soupeři vyrovnat ve všech činnostech, které je zdobí a díky nimž jsou na prvním místě. Benešov je konsolidovaný tým, který hraje dlouhodobě kvalitní hokej, jehož kádr tvoří zkušení hráči, kteří dříve hráli hokej i na vyšších úrovních. Musím říct, že hrají opravdu dobrý hokej,“ pochválil soupeře nymburský trenér Pavel Soudský. „Jejich první brankář Pavel Maláč v tomto zápase ani nenastoupil, místo něj nastoupil náhradník, který jej velice dobře zastoupil. Celý zápas by se dal stručně charakterizovat tak, že my jsme celý zápas dobývali jeho branku a on nám dával góly do otevřené obrany. My jsme nehráli dobře v obraně, nehráli jsme do těla. Myslím, že s nimi můžeme hrát lepší hokej a i vyhrávat, ale musíme hrát jinak takticky a být více efektivní v zakončení,“ myslí si Soudský.

V zápase došlo ke střídání brankářů na straně Nymburka a do třetí třetiny nastoupil Rückl. „Blažíček nechytal špatně, ovšem první dva góly byly dost laciné. Nicméně soupeř měl vždy dost času, aby si zamířil a zacílil. Blažíček byl v brance dost osamocen. Dobrý výkon brankáře vždy souvisí s celou dobrou obrannou hrou mužstva. Nás ale soupeř mockrát přečíslil. Jeho vystřídání mělo být impulsem pro mužstvo. Chtěl jsem něco změnit a oživit naši hru. Proto šel do branky Zdeněk Rückl. Chvíli to vypadalo nadějně, ale pak dal soupeř opět gól a opět odskočil. Do hry nakonec zasáhli všichni hráči, co byli na střídačce, ale musím tentokrát říci, že soupeř byl prostě lepší,“ uznal sportovně nymburský kormidelník.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace