1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Soudský: Věřili jsme do poslední chvíle

16. 01. 2014

Ve středečním pokračování druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Jablonce nad Nisou 3:4.

V Jablonci se hraje minimálních rozměrech kluziště, ovšem na to se Nymburk v tréninku připravoval. „Na základě postavení obou týmů v tabulce bylo jasné, že se hraje o postavení v tabulce nad čarou," řekl po utkání trenér nymburského celku Pavel Soudský.
Postavením nad čarou měl na mysli osmou příčku v tabulce, která zajišťuje týmům výhodu úvodního domácího zápasu v play off. Díky vítězství právě Jablonec předskočil v tabulce Nymburk a dostal se na osmou příčku. „Soupeři musím za výkon pogratulovat. Hrál v tempu byl často na puku," vyjádřil pochvalu k směrem k jabloneckým Soudský. „My jsme se naopak dostávali pomalu do tempa, dělali jsme hrubé chyby a naše střelba dlouho nebyla pro domácího brankáře tak agresivní, aby  jej ohrožovala," měl jasno nymburský kouč.
Nymburk už prohrával 0:4, až pak se mu podařilo vstřelit branku v přesilovce. V závěrečném dějství snížili Nymburští na rozdíl jediné branky, víc se jim už ale nepovedlo. „Věřili jsme do poslední chvíle. Už jsme v sezoně sehráli několik koncovek velmi dobře a i při odvolání brankáře jsme věřili, že se nám podaří vyrovnat," prozradil Soudský.
Přes obrovský tlak v posledních pěti minutách už ale vyrovnávací branka nepadla. „Měli jsme šance, jedna střela olízla břevno. Bohužel vyrovnat se nepodařilo. Mrzí mě, že se to nepodařilo, protože alespoň bod jsme si zasloužili," litoval trenér. „Nezachytili jsme vůbec začátek zápasu. Domácí na nás byli dobře připraveni, vlítli na nás a v každé z úvodních dvou třetin nám dali dva góly. Nejvíc mě mrzí ten čtvrtý gól, který jsme dostali v oslabení. To byl rozhodující moment zápasu," řekl na závěr Soudský.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace