1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Soudský: Vrchlabí je kvalitní soupeř

17. 12. 2013

V sobotním zápase druhé hokejové ligy inkasoval Nymburk ve Vrchlabí debakl 4:9.

V přípravě i v prvním mistrovském zápase Nymburk proti Vrchlabí vyhrál. Poslední dva zápasy v lize skončily také vítězstvím Nymburka, takže hosté jeli do Vrchlabí s odhodláním bojovat o další body.
„Vrchlabí je kvalitní soupeř, proti kterému se nám dobře hraje. Chtěli jsme hrát s obrannou taktikou, kterou se nám téměř do konce druhé třetiny dařilo dodržovat," řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Soudský.
Zápas se pro Nymburk nevyvíjel špatně. Ve 13. minutě se dokonce dostal po zásahu Šimka do vedení. První třetina nakonec skončila nerozhodně 2:2. Střetnutí provázela řada vyloučení na což Nymburk doplatil. „Hra v nerovnovážném stavu hráčů na ledě nám nešla. Dali jsme sice dvě branky v přesilovce, ale soupeř dokázal využít přesilovky tři a navíc jeden gól přidal i v oslabení," popisoval po utkání trenér Soudský.
Utkání se lámalo na konci druhé třetiny a na začátku třetí. „V závěru druhé třetiny jsme inkasovali dvě rychlé branky a podruhé šli do kabin za stavu 3:5, přesto jsme ještě měli šanci na zvrat," uvedl nymburský trenér.
„Hned při prvním střídání ve třetí třetině jsme měli tři obrovské šance, které jsme ale bohužel nedali," litoval jeden z dvojice nymburských trenérů.
Do závěrečné třetiny vystřídal v brance Nymburka Bílka Matoušek, ani on ale konečnému debaklu nezabránil. „Prakticky si nesáhl pořádně na puk a čtyřikrát inkasoval. Přestali jsme bránit a začali jsme hrát otevřený hokej, což domácí okamžitě využili," viděl příčiny neúspěchu Soudský.
„Bohužel utkání nevyšlo ani rozhodčím. A na tom jsme se shodli i s trenéry domácího týmu. Nezažil jsem, aby se vhazovalo čtyřikrát ve středovém kruhu, kvůli chybě rozhodčích. My jsme hráli špatně, ale rozhodčí byli tentokrát také hodně špatní," dodal na závěr Soudský.
Nymburk ve středu čeká poslední utkání v letošním roce, když na domácím ledě  přivítá Děčín, který naposledy vyhrál vysoko nad Bílinou. „Recept na úspěch je jednoduchý. Pokud chceme uspět, tak musíme vycházet ze zabezpečené obrany a nesmíme hrát otevřený hokej. Musíme hrát důrazně v osobních soubojích a zvýšit četnost střelby," má jasno Soudský.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace