1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Stadion po požáru: hokejisté se dnes vrátí na led

30. 10. 2003

Zimní stadion čpěl spáleninou. Jeho prostory byly ponořeny do tmy, jelikož nefungovala elektřina. V místech požáru se pohybovali vyšetřovatelé. Tak to vypadalo včera na místě, kde úterní požár kanceláře prezidenta klubu Tomáše Netíka přerušil hokejové utkání. Ledová plocha by ale měla ožít hokejisty už dnes.

Stadion po požáru: hokejisté se dnes vrátí na led
Zimní stadion čpěl spáleninou. Jeho prostory byly ponořeny do tmy, jelikož nefungovala elektřina. V místech požáru se pohybovali vyšetřovatelé. Tak to vypadalo včera  na místě, kde úterní požár kanceláře prezidenta klubu Tomáše Netíka přerušil hokejové utkání. Ledová plocha  by ale měla ožít hokejisty už dnes.
Nymburský zimák se pomalu vzpamatovává z úterního požáru, který vypukl v kanceláři prezidenta klubu a předčasně utnul zápas mezi Nymburkem a Jabloncem.
Oheň napáchal škody minimálně za půl milionu korun. Příčiny ani po celodenním vyšetřování nejsou známy. Ještě včera nešla na stadionu elektřina. Dnes by ale měl proběhnout první trénink.
Prezident klubu Tomáš Netík, jehož kancelář kompletně vyhořela, dne po požáru jen těžko hledal slova. "Po desetiletém obrovském úsilí jsme stadion uvedli do ukázkového stavu. Teď budeme začínat znovu od nuly. Areál asi nebyl pojištěn. Pokusíme se oslovit o finanční příspěvek různá místa."
Majitelem budovy je TJ Stadion Nymburk. Její předseda Milan Mýto včera situaci neviděl tak černě. "Škoda na majetku jde na náš vrub. Budova je pojištěna. Neměl by v tom být problém."
Příčiny požáru se zatím nepodařilo zjistit. Včera na místě pracovali vyšetřovatelé z Technického ústavu požární ochrany Praha, kteří provedou analýzu vytipovaných spotřebičů, které mohli požár kanceláře způsobit.
Včasným zásahem hasiči uchránili hodnoty ve výši deset milionů korun. Nikdo nebyl při evakuaci pěti set diváků zraněn. Objevily se ale nedostatky technického rázu. "Ze stadionu jsou čtyři únikové cesty. V době požáru byly k dispozici pouze dvě. Neměli jsme s tím problém, ale bylo by dobré , kdyby byly všechny otevřené nebo zajištěny pořadatelskou službou," uvedl velitel zásahu Jiří Vetešník.
Hokejisté by se na zimák měli vrátit už dnes (čtvrtek). Kabiny nebyly požárem zasaženy. Ledová plocha je podle Netíka rovněž v pořádku. "K přesídlení není důvod. V neděli se bude určitě hrát," řekl.
K požáru došlo v úterý krátce po 18. hodině. Hořet začalo v kanceláři v přízemí za hrací plochou pod provozovnou pizzerie právě v době, kdy probíhala druhá třetina utkání. Hasiči museli evakuovat i hokejisty.

převzato z: Nymburský deník, autor David Hluštík

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace