1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Šternberk, Poruba a Rokycany odstupují z 2. ligy

03. 09. 2009

Minulý týden zasedal Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje a mimo jiné řešil situaci kolem účasti jednotlivých týmů ve druhé lize. Zákulisím se totiž šířily zvěsti, že řadou klubů zmítají finanční potíže a nezahájí vůbec nový ročník třetí nejvyšší soutěže. Čelní představitelé svazu tudíž sportovně-technické komisi uložili úkol, aby zjistila pravý stav věcí. Do 2. září tak měly oddíly potvrdit účast ve druholigové sezoně 2009/2010 a včera se na základě získaných výsledků řešila situace v jednotlivých skupinách.

Po přezkoumání vyšlo najevo, že po Mělníku, který odstoupil již před měsícem, hned trojice dalších týmů do sezony s mužstvem dospělých vůbec nevstoupí. „Ve skupině Východ vypadly Šternberk a Poruba, ze skupiny Západ odstoupily Rokycany,“ prozrazuje pro hokej.cz Vladimír Schiefner.

Ke změně dochází rovněž ve skupině Střed, kde však prozatím zůstává počet celků zachován. „Práva Mělníku nabídlo vedení na základě článku 212 Soutěžního řádu o redukci počtu sestupujících Kobře Praha,“ přibližuje organizační pracovník pověřený správou druhé ligy.

„U jednoho klubu se objevila připomínka, tudíž musí tento oddíl zpracovat a doložit určité materiály. Zítra se pak rozhodne, jestli bude v soutěži deset nebo jedenáct klubů, protože předpokládám, že Kobra nabídku přijme a zaplatí i startovné,“ soudí zaměstnanec svazu.

Co to znamená pro jednotlivé skupiny a jejich rozlosování? „Termínové listiny Východu a Západu musíme předělat,“ konstatuje Vladimír Schiefner. „Východní skupinu bude hrát dvanáct týmů a každý s každým se utká čtyřikrát,“ doplňuje.

Odpadne tak nadstavba, v níž se měly po dvoukolové základní části utkat týmy ze sudých pozic s těmi na lichých postech. Obdobný systém zvolí na svazu i v případě skupiny Západ. „Mužstva čeká šestatřicet kol, neboť v deseti budou hrát každý s každým čtyřikrát,“ vysvětluje zástupce svazu.

Krátce před zahájením soutěží, které mají startovat příští víkend tak dojde k určitým změnám, které už by však neměly nabourat rozdělení týmů do jednotlivých skupin. Zbývá ještě vyřešit skupinu Střed, o níž by podle Vladimíra Schiefnera mělo být jasno během čtyřiadvaceti hodin.

zdroj: www.hokej.cz , www.sc-kolin.cz

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace