1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Týden hokeje

Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Střelecká nemohoucnost

23. 12. 2001

Nevídaná střelecká nemohoucnost provázela hráče NED Hockey Nymburk v závěru základní a v úvodu nadstavbové části 2. ligy. Za posledních šest zápasů vstřelili nymburští hokejisté pouhých 9 gólů.

Nevídaná střelecká nemohoucnost provázela hráče NED Hockey Nymburk v závěru základní a v úvodu nadstavbové části 2. ligy. Za posledních šest zápasů vstřelili nymburští hokejisté pouhých 9 gólů. Zlom při proměňování šancí přišel v 18. kole. Nymburk mezi 14. a 18. kolem vstřelil 23 branek, ale po zápase s Benátkami jako když utne. Nymburk přitom své soupeře dokáže dostat pod tlak, v zápase je lepším týmem, ale na gól se strašně nadře. Ví to i trenér Lejsek: "Naše střelecká potence, to už je katastrofa." Pohled na tabulku 2. ligy mu dává za pravdu. Méně vstřelených gólů už má jen Tábor a poslední Chrudim. Málo vstřelených gólů má za následek i málo bodů a Nymburk se tak propadl na šestou příčku. Na Tábor, který je devátém místě má náskok jen 5 bodů, což při tříbodovém systému za výhru je náskok minimální. O postupu do play-off se tedy bude rozhodovat až po vánoční přestávce. Trenér Lejsek se společně s prezidentem klubu Netíkem už před Vánoci snažili nelichotivý stav změnit angažováním posil - juniorů z Mladé Boleslavi. Z města automobilů zamířili do Nymburka útočníci Kostelňák, Čech, Kollman a Vondrlík. Až lednové zápasy však ukáží, jestli tito hráči Nymburku pomohou za vysněným postupem do play-off nebo potichu zmizí jako Hradec s Dušičkou - další Boleslavští hokejisté, kteří za Nymburk nastupovali v úvodu sezóny.

kolo soupeř výsledek střelci
19. Hradec Králové 2:4 Kos, Lukeš
20. Chrudim 0:1  
21. Jindřichův Hradec 1:1 Lukeš
22. Tábor 1:1 Kocman
23. Tábor 2:0 Halouska, Bartoníček
24. Havlíčkův Brod 1:2 Jelínek
25. Hradec Králové 2:2 Jelínek, Langer
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace