1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Systém 2. hokejové ligy 2007-2008

14. 09. 2007

Druhá hokejová liga byla opět rozdělena do tří skupin Západ, Střed a Východ. Nymburk byl stejně jako vloni zařazen do skupiny Střed.

Systém ligy se oproti minulému roku změnil a ze 44 zápasů se vrátil ke 34 zápasům. Opět se tedy hraje základní část dvoukolově každý s každým a pak následuje nadstavbová část sudá lichá. Oproti minulosti však hrají týmy ze skupin Západ a Střed již tuto část křížem proti sobě. Tedy týmy ze sudých míst Západu hrají proti lichým ze Středu a naopak. Potom následuje play off. Do play off postupuje prvních osm týmů z každé skupiny. Skupina Střed, bude hrát opět křížem s týmy ze skupiny Západ. Skupina Východ hraje play off samostatně. Dva vítězové play off sk. Západ X Střed a vítěz sk. Východ sehrají v dubnu kvalifikaci o dvě přímá postupová místa do 1. ligy. Systém play off se oproti loňsku nezměnil: první, druhé a případné páté utkání se hraje na ledě lépe umístěného týmu v tabulce po základní části, třetí a čtvrté utkání na ledě horšího. Play off se nehraje obden, ale první a druhý zápas a třetí a čtvrtý zápas se hrají den po sobě, mezi dvojzápasy je pouze den volna. Teprve před pátým rozhodujícím zápasem jsou dva dny volna. Play off se hraje na tři vítězné zápasy. Pro týmy na 9. – 12. místě, které nepostoupí do play off končí sezóna. Skupina o 9. – 12. místo se nehraje. Tým, který skončí na posledním 12. místě přímo sestupuje do krajského přeboru. 
Týmy budou doma nastupovat v tmavých dresech a venku ve světlých od 23. kola doma ve světlých a venku ve tmavých.
Pro letošní sezónu byly, jak již bylo vloni avizováno, zrušeny veškeré baráže. Tedy poslední týmy z 1. ligy i 2. ligy sestupují přímo do nižších soutěží. Vítězové 2. ligy a vítězové krajských přeborů sehrají pouze kvalifikace a vítězové těchto kvalifikací již postupují přímo do 2. respektive 1. ligy. 
Bodování zůstává stejné jako v loňském roce. Vítězství v normální hrací době - 3 body, remíza - každé mužstvo 1 bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Jestliže mužstvo v prodloužení nahradí gólmana za hráče v poli a v tomto čase inkasuje gól, propadá automaticky bod získaný za nerozhodný výsledek.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace