1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Systém 2. hokejové ligy 2008-2009

12. 09. 2008

V článku najdete jakým systémem se bude v letošní sezóně 2. hokejová liga hrát, dále jsou zde uvedeny všechny změny v účastnících 2. ligy a nakonec je zde uveden přehled všech přípravných zápasů Nymburka před novou sezónou.

Druhá hokejová liga byla rozdělena do dvou skupin – Západ a Východ.  Nymburk byl zařazen do skupiny Západ. Skupina Západ má 20 účastníků, skupina Východ 16 účastníků.
Systém ligy se ve sk. Západ oproti minulému roku změnil a ze 34 zápasů se navýšil na 38 zápasů. Skupina Západ hraje dvoukolově každý s každým, což je právě 38 zápasů. Tím končí základní část a začíná play off. Do play off postupuje prvních 16 týmů ze skupiny Západ. První kolo play off se hraje na dva vítězné zápasy, přičemž první a třetí zápas se hraje na ledě lépe umístěného týmu po základní části. Druhé a třetí kolo play off se hraje na tři vítězné zápasy, přičemž první, třetí a pátý zápas se hraje na ledě lépe umístěného týmu po základní části. V letošní sezóně se tedy ustoupilo od dvojzápasů, které se v play off hrály v loňské sezóně a týmy se tedy budou opět v pořadatelství zápasů střídat. Pro týmy na 17. a 18. místě, které nepostoupily do play off soutěž končí, týmy, které se umístily na 19. a 20. místě padají přímo do krajských přeborů. Skupina Východ hraje základní část i play off trochu odlišným způsobem. Nejprve se v základní části utkají všechny týmy dvoukolově mezi sebou, pak následuje nadstavbová část sudá x lichá. Celkem tedy 46 zápasů v dlouhodobé části. První tři týmy skupiny Východ postupují do play off přímo, týmy na 4. až 13. místě hrají předkolo play off. Pro týmy na 14. a 15. místě soutěž končí, tým na 16. místě padá přímo do krajského přeboru. Dva vítězové play off sk. Západ a vítěz sk. Východ pak postupují do kvalifikace o dvě přímá postupová místa do 1. ligy.  
Týmy budou doma nastupovat v tmavých dresech a venku ve světlých od 19. kola  doma ve světlých a venku ve tmavých. (Ve skupině Východ od nadstavbové části)
Bodování zůstává stejné jako v loňském roce. Vítězství v normální hrací době - 3 body, remíza - každé mužstvo 1 bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Novinkou pro letošní sezónu je, že pokud se nerozhodne ani v prodloužení následují samostatné nájezdy. Nejprve po třech na každé straně a pak po jednom až do rozhodnutí, vítězné mužstvo po samostatných nájezdech si připíše 2 body do tabulky. V každém zápase musí v každém týmu nastoupit minimálně 3 hráči mladší 22 let.

Změny účastníků ve 2. lize
Nováčky ve 2. lize jsou:

Břeclav, Žďár nad Sázavou, Česká Lípa, Prostějov, Šumperk, Vsetín, Trutnov.
Břeclav a Žďár nad Sázavou – postoupily z krajského přeboru, Česká Lípa – koupila 2. ligu od Strakonic, které postoupily z krajského přeboru, ale vybojovanou 2. ligu prodaly, Prostějov a Šumperk sestoupily z 1. ligy, Vsetín – koupil 2. ligu od Blanska, Trutnov – koupil 2. ligu od Kroměříže. 
2. ligu opustily:
Chrudim, Benátky, Slaný, Kutná Hora, Karviná, Blansko, Kroměříž.
Chrudim a Benátky – postoupily do 1. ligy, Slaným, Kutná Hora a Karviná – sestoupily do krajských přeborů, Blansko – prodalo 2. ligu do Vsetína, Kroměříž – prodala 2. ligu do Trutnova.

Přípravné zápasy před sezónou 2008-2009
1.příprava pátek   15.srpna  Mělník - Nymburk      4:5sn
2.příprava úterý   19.srpna  Jablonec - Nymburk    1:4
3.příprava čtvrtek 21.srpna  Kobra Praha - Nymburk 2:5
4.příprava úterý   26.srpna  Jablonec – Nymburk    1:5
5.příprava čtvrtek 28.srpna  Vrchlabí - Nymburk    6:3
6.příprava úterý    2.září   Nymburk – Mělník      5:3
7.příprava čtvrtek  4.září   Nymburk – Kobra Praha 4:3
8.příprava úterý    9.září   Nymburk – Kolín       2:0 nedohráno

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace