1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Systém 2. hokejové ligy 2009-2010

10. 09. 2009

V článku si přečtěte, jakým systémem se bude letos 2. hokejová liga hrát, jaká jsou nová pravidla ledního hokeje a k jakým změnám došlo v účastnících 2. ligy.

Systém 2. hokejové ligy 2009-2010
Druhá hokejová liga byla rozdělena do tří skupin – Západ, Střed  a Východ.  Nymburk byl zařazen do skupiny Střed. Skupina Západ má 10 účastníků, skupina Střed 11 účastníků, skupina Východ 12 účastníků.
Týmy ve skupině Západ hrají čtyřkolově každý s každým, což je 36 zápasů.
Týmy ve skupině Střed hrají čtyřkolově každý s každým, což je 40 zápasů.
Týmy ve skupině Východ hrají čtyřkolově každý s každým, což je 44 zápasů.
Tím končí základní část a začíná play off. Do play off postupuje prvních 8 týmů z každé skupiny. Play off se nehraje křížem mezi skupinami. Všechna kola play off se hrají na tři vítězná utkání, přičemž první, třetí a případný pátý zápas se hraje na ledě lépe umístěného týmu po základní části. Pro týmy, které nepostoupily do play off soutěž končí. Jak to bude s případným sestupem není v současné době ještě známo. Vítězové play off jednotlivých skupin postupují do kvalifikace o 1. ligu. Z této kvalifikace o 1. ligu postupují první dva týmy přímo do 1. ligy.    
Týmy budou první polovinu doma nastupovat v tmavých dresech a venku ve světlých, po první polovině soutěže budou domácí nastupovat ve světlých dresech a hosté v tmavých dresech.
Bodování zůstává stejné jako v loňském roce. Vítězství v normální hrací době - 3 body, remíza - každé mužstvo 1 bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Pokud se nerozhodne ani v prodloužení následují samostatné nájezdy. Nejprve po třech na každé straně a pak po jednom až do rozhodnutí, vítězné mužstvo po samostatných nájezdech si připíše 2 body do tabulky. V každém zápase musí v každém týmu nastoupit minimálně 5 hráčů mladších 22 let (r. 1987 a mladší).

Nová pravidla
1) Družstvu, které způsobí zakázané uvolnění, není dovoleno střídání hráčů před následným vhazováním v jeho obranném pásmu (Pravidlo 440).
2) Vhazování se provádí jen na devíti bodech hrací plochy.
3) Pokud se hráč dopustí faulu, za který následuje vyloučení, následné vhazování se provádí v obranném pásmu jeho mužstva. Vyjímky z tohoto pravidla:
a. Trest je uložen po vstřelení branky – vhazuje se na středním bodu.
b. Trest je uložen na konci (nebo na začátku) třetiny – vhazuje se na středním bodu.
c. Bránící družstvo má být potrestáno a útočící hráč(i) přejede v útočném pásmu úroveň vnějších vrcholů koncových kruhů vhazování – vhazuje se ve středním pásmu       
d. Netrestané družstvo způsobí zakázané uvolnění – vhazuje se ve středním pásmu blíže modré čáry družstva způsobivšího zakázané uvolnění.
e. Porušení pravidel a přerušení hry bylo způsobeno hráči obou družstev. Následující vhazování bude pak provedeno na nejbližším bodě vhazování v tomto pásmu.

Změny účastníků ve 2. lize
Nováčky ve 2. lize jsou: Roudnice nad Labem, Kobra Praha, Kutná Hora, Frýdek-Místek, Most.
Roudnice nad Labem (jako loňský sestupující) – koupila 2. ligu od Kadaně B, která postoupila z krajského přeboru, ale vybojovou 2. ligu prodala. Kobra Praha (jako loňský sestupující) – koupila 2. ligu od Mělníka, který 2. ligu prodal. Kutná Hora – postoupila z krajského přeboru, Frýdek-Místek – postoupil z krajského přeboru, Most – sestoupil z 1. ligy.

2. ligu opustily: Kobra Praha, Roudnice nad Labem (oba sestoupily, oba však koupily 2. ligu zpět), Velké Meziříčí – sestoupilo do krajského přeboru, Mělník – prodal 2. ligu Kobře Praha, Rokycany, Šternberk, Poruba – 2. ligu nepřihlásily.

Rozdělení klubů do jednotlivých skupin:
Skupina Západ (10 mužstev)
HC Děčín
HC Stadion Litoměřice
HC Roudnice nad Labem
HC Řisuty
HC Klášterec nad Ohří
SHC Maso Brejcha Klatovy
HC Vlci Jablonec nad Nisou
HC Baník Sokolov
HC Most
HC Predators Česká Lípa
Skupina Střed (11 mužstev)
HC ZVVZ Milevsko
HC Kutná Hora
HC VHS Benešov
Spartak Pelhřimov
TJ SC Kolín
NED Hockey Nymburk
HC Kobra Praha
SKLH Žďár nad Sázavou
IHC Komterm Písek
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
HC Trutnov
Skupina Východ (12 mužstev)
HC Slezan Opava
HC Břeclav
VHK Vsetín
HC Bobři Valašské Meziříčí
SHK Hodonín
HC Frýdek-Místek
HC Uničov
HC Zubr Přerov
HC Orlová
HC Gedos Nový Jičín
HK Jestřábi Prostějov
VSK Technika Blansko

Přípravné zápasy před sezónou 2009-2010
úterý    18. srpna   18:00    Kutná Hora – Nymburk    6:5
čtvrtek  20. srpna   18:00    Nymburk – Jablonec      6:5
pátek    28. srpna   18:00    Kolín – Nymburk         3:3
úterý     1. září    19:00    Nymburk – Kolín         7:3
pátek     4. září    18:00    Jablonec – Nymburk      4:3
úterý     8. září    18:00    Nymburk - Kutná Hora    2:2

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace