1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Systém 2. hokejové ligy, změny účastníků ve 2. lize

09. 09. 2015

Systém třetí nejvyšší hokejové soutěže v České republice dostal jistých změn. Stejně tak došlo i ke změnám v účastnících 2. ligy.

Systém 2. hokejové ligy 2015-2016
Systém ligy 2. ligy dostal oproti minulým letům jistých změn. 2. liga zůstala rozdělena na dvě skupiny -  Východ a Západ. Ve skupině Východ bude hrát 12 mužstev, ve skupině Západ bude hrát 18 mužstev. Nymburk byl dle územní příslušnosti zařazen do sk. Západ. Ve skupině Západ se bude hrát základní část dvoukolově každý s každým, což je 34 zápasů. Poté následuje play off, do kterého postoupí 6 týmů přímo. Týmy ze 7. až 10. místa si zahrají na dva vítězné zápasy předkolo play off. Dva vítězové tohoto předkola postoupí do play off, které se již hraje na tři vítězné zápasy. Dva finalisté postupují do kvalifikace o 1. ligu. Týmy na 11. až 18. místě si zahrají soutěž o udržení podobnou systému play off. Zatímco v klasickém play off hraje dál vítěz a poraženému končí soutěž, zde bude princip opačný. Pro vítězný tým soutěž končí a poražený bude bojovat o udržený v dalším kole. Budou utvořeny čtyři dvojice 11 - 18, 12 - 17, 13 - 16, 14 - 15. Vítěz z této dvojice bude zachráněn a soutěž pro něj končí. Čtyři poražené týmy z těchto dvojic budou hrát další kolo o udržení. Z tohoto dalšího kola se opět dva týmy zachrání a zbudou poslední dva týmy, které se mezi sebou utkají o udržení v soutěži. Vítěz z této dvojice bude zachráněn, poražený sestoupí.

Změny účastníků ve 2. lize 2015-2016
Ze 2. ligy do 1. ligy postoupil Přerov. Z 1. ligy do 2. ligy sestoupil Havlíčkův Brod. Z krajského přeboru postoupil do 2. ligy Písek a Kopřivnice. Protože v sezóně 2014-2015 byl v obou skupinách lichý počet účastníků, ČSLH rozhodnul, že ze 2. ligy nikdo nebude sestupovat a tak se docílí toho, že ve skupinách bude sudý počet účastníků. Klatovy a Karviná tak nesestoupily. Moravské Budějovice byly přeřazeny ze skupiny Západ do skupiny Východ.

Rozdělení do skupin:
Skupina Západ: Nymburk, Pelhřimov, Trutnov, Vrchlabí, Děčín, Klatovy, Tábor, Jindřichův Hradec, Jablonec nad Nisou, Sokolov, Klášterec nad Ohří, Kobra Praha, Žďár nad Sázavou, Řisuty, Bílina, Kolín, Havlíčkův Brod, Písek.
Skupina Východ: Vsetín, Opava, Karviná, Hodonín, Valašské Meziříčí, Nový Jičín, Břeclav, Technika Brno, Frýdek-Místek, Poruba, Moravské Budějovice, Kopřivnice.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace