1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Systém 2. ligy a změny účastníku 2. ligy

08. 09. 2011

V článku se dozvíte jaký bude systém ligy a k jakým změnám došlo ohledně účastníků 2. ligy

Systém 2. hokejové ligy 2011-2012
Systém 2. ligy se letos opět několikrát měnil. Nakonec 2. liga zůstala stejně jako v minulých letech rozdělená na 3 skupiny – Západ, Střed  a Východ.  Nymburk byl zařazen do skupiny Střed. Skupina Západ má 10 účastníků, sk. Střed 11 účastníku a sk. Východ 11 účastníků. Ve všech skupinách se bude hrát základní část čtyřkolově každý s každým, což je 40 zápasů.    
Do play off postoupí v každé skupině prvních 8 týmů. Play off se nehraje křížem mezi skupinami. Všechna kola play off se oproti loňskému roku hrají na tři vítězná utkání, přičemž první, třetí a případný pátý zápas se hraje na ledě lépe umístěného týmu po základní části. Pro týmy, které nepostoupily do play off soutěž končí. Poslední tým sestoupí do baráže o 2. ligu, kde bude bojovat s vítězi kvalifikace vítězů krajských přeborů o účast ve 2. lize. Vítězové play off jednotlivých skupin postupují do baráže o 1. ligu.     
Bodování zůstává stejné jako v loňském roce. Vítězství v normální hrací době - 3 body, remíza - každé mužstvo 1 bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Pokud se nerozhodne ani v prodloužení následují samostatné nájezdy. Nejprve po třech na každé straně a pak po jednom až do rozhodnutí, vítězné mužstvo po samostatných nájezdech si připíše 2 body do tabulky. V každém zápase musí v každém týmu nastoupit minimálně 5 hráčů mladších 22 let (r. 1989 a mladší).

Změny účastníků ve 2. lize
Letos opět došlo před sezónou k několika přesunům licencí. Ve 2. lize neuvidíme ani jednoho sestupujícího z 1. ligy. Chrudim, která sestoupila z 1. ligy totiž prodala svoji účast Bílině, Písek, který taktéž sestoupil z 1. ligy do 2. ligy, koupil 1. ligu zpět od Vrchlabí. Roudnice nad Labem prodala účast ve 2. lize Porubě. 2. ligu neudržel Uničov, místo kterého postoupil v baráži Šternberk, ten však těsně před začátkem ročníku vydal prohlášení, že 2. ligu hrát nebude. Ve 2. lize nebude hrát ani Česká Lípa, která v baráži neudržela 2. ligu se Strakonicemi. Strakonice však pro nedostatek financí 2. ligu hrát nebudou. Tím oproti loňsku ubyly dva týmy ve 2. lize. Ze 2. ligy do 1. ligy postoupil Most a Šumperk.  
Rozdělení do skupin:
Skupina Západ: Kobra Praha, Milevsko 2010, Benešov, Řisuty, Klášterec n. O., Klatovy, Jablonec n. N., Sokolov, Děčín, Bílina
Skupina Střed: Jindřichův Hradec, Chotěboř, Trutnov, Břeclav, Hodonín, Technika Brno, Pelhřimov, Kolín, Nymburk, Žďár n. S., Kutná Hora.
Skupina Východ: Opava, Havířov, Orlová, Vsetín, Valašské Meziříčí, Frýdek-Místek,  Přerov, Uherské Hradiště, Nový Jičín, Prostějov, Poruba

Přípravné zápasy před sezónou 2011-2012
16.8. Jablonec – Nymburk     5:8
18.8. Kolín – Nymburk        4:1
25.8. Nymburk – Kolín        3:5
30.8. Nymburk – Jablonec     6:1
 4.9. Kobra Praha – Nymburk  3:1

Domácí zápasy o víkendu:
Sobota: Technika Brno (17), Hodonín (17),
Neděle: Kolín (od 18 od 1.11. od 17), Nymburk (17), Pelhřimov (17), Kutná Hora (18), Žďár (17:30), Trutnov, Jindřichův Hradec (18), Břeclav (17), Chotěboř


Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace