1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Systém a změny účastníků 2. ligy 2010-2011

09. 09. 2010

Systém 2. ligy se letos třikrát měnil. Na červnovém aktivu se týmy domluvily, že se bude hrát ve dvou skupinách – Čechy a Morava. Měsíc na to však VVČSLH tento model neodsouhlasil a ponechal v platnosti rozdělení 2. ligy na tři skupiny a týmy do jednotlivých skupiny i rozdělil. V průběhu srpna pak ještě došlo k přeřazení Milevska a Kobry Praha mezi skupinami.

2. liga tedy zůstává rozdělena do tří skupin – Západ, Střed  a Východ.  Nymburk byl zařazen do skupiny Střed. Skupina Střed a Západ mají 10 účastníků, sk. Východ 15 účastníků.
Týmy ve skupině Západ a Střed hrají čtyřkolově každý s každým, což je 36 zápasů.  
Tím končí základní část a začíná play off. Do play off postupuje prvních 8 týmů z každé skupiny. Play off se nehraje křížem mezi skupinami. Všechna kola play off se hrají na tři vítězná utkání, přičemž první, třetí a případný pátý zápas se hraje na ledě lépe umístěného týmu po základní části. Pro týmy, které nepostoupily do play off soutěž končí. Poslední tým sestoupí do baráže o 2. ligu, kde bude bojovat s vítězi krajských přeborů o účast ve 2. lize.  Vítězové play off jednotlivých skupin postupují do baráže o 1. ligu.     
Týmy budou první polovinu doma nastupovat v tmavých dresech a venku ve světlých, po první polovině soutěže budou domácí nastupovat ve světlých dresech a hosté v tmavých dresech.
Bodování zůstává stejné jako v loňském roce. Vítězství v normální hrací době - 3 body, remíza - každé mužstvo 1 bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Pokud se nerozhodne ani v prodloužení následují samostatné nájezdy. Nejprve po třech na každé straně a pak po jednom až do rozhodnutí, vítězné mužstvo po samostatných nájezdech si připíše 2 body do tabulky. V každém zápase musí v každém týmu nastoupit minimálně 5 hráčů mladších 22 let (r. 1988 a mladší).

Změny účastníků ve 2. lize
Nováčky ve 2. lize jsou: V lize se opět představí několik nových týmů. Havířov, Šumperk  – oba sestoupily z 1. ligy, Uherské Hradiště – postoupilo z kraje, Chotěboř - získala licenci od Kadaně B, která postoupila z kraje, ovšem o 2. ligu neměla zájem, Milevsko 2010 - získalo licenci od Božetic, které postoupily z kraje, ovšem o 2. ligu neměly zájem), Technika Blansko bude od nové sezóny působit v Rosicích.
Rozdělení do skupin:
Skupina Západ: Sokolov, Česká Lípa, Děčín, Klášterec n. O., Klatovy, Kobra Praha, Roudnice n. L, Řisuty, Most, Jablonec n N.
Skupina Střed: Benešov, Chotěboř, Milevsko 2010, Kobra Praha, Trutnov, Jindřichův Hradec, Nymburk, Žďár n. S., Pelhřimov, Kutná Hora, Kolín.
Skupina Východ: Valašské Meziříčí, Břeclav, Frýdek-Místek, Havířov, Orlová, Opava, Uherské Hradiště, Uničov, Přerov, Šumperk, Prostějov, Nový Jičín, Hodonín, Vsetín, Technika Rosice.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace