1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Systém ligy

12. 09. 2003

V článku si můžete přečíst jak se vlastně letos liga hraje - je to stejný jako loni a předloni

Systém ligy
Systém ligy zůstává již třetím rokem stejný. Dvanáct účastníků hraje dvoukolově každý s každým, následuje dvoukolově systém sudá - lichá jako nadstavbová část (podle umístění v základní části). Do play off se kvalifikuje osm nejúspěšnějších celků, které jsou křížem nasazeny proti nejúspěšnějším týmům skupiny Západ. Play off se hraje na dva vítězné zápasy, vítězové semifinále postupují do baráže o 1. ligu. 
Týmy na 9. - 12. místě po nadstavbové části sehrají dvoukolově každý s každým skupinu o udržení. Poslední celek sestupuje do baráže o udržení v 2. lize, kde bude bojovat s vítěznými celky z kvalifikace vítězů regionů o účast ve 2. lize v dalším ročníku.
Také bodování zůstává stejné jako v loňském roce. Vítěz v normální hrací době - 3 body, remíza - každé mužstvo 1bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Jestliže mužstvo v prodloužení nahradí gólmana za hráče v poli a tomto čase inkasuje gól, propadá automaticky bod získaný za nerozhodný výsledek.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace