1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Systém ligy

13. 09. 2005

V letošním roce došlo oproti loňsku ke změně v rozdělení skupin. Rozdělení skupin se po jednoročním rozdělení dle geografické polohy na Sever, Jih a Východ vrací k rozdělení na Západ, Střed a Východ.

Systém ligy
V letošním roce došlo oproti loňsku ke změně v rozdělení skupin. Rozdělení skupin se po jednoročním rozdělení dle geografické polohy na Sever, Jih a Východ vrací k rozdělení na Západ, Střed a Východ. Z tohoto důvodu také došlo k přerozdělení jednotlivých týmů. Nymburk byl zařazen do skupiny Střed. Po roční přestávce se tak opět vrací derby Nymburk - Kolín. Derby Nymburk – Benátky zůstává, neboť i Benátky se z loňské skupiny Sever (Západ) vrací do skupiny Střed. Play off se hraje stejně jako vloni na tři vítězné zápasy. Další novinkou je, že týmy budou doma nastupovat v tmavých dresech a venku ve světlých.
Samotný systém ligy zůstává stejný. Dvanáct účastníků hraje základní část dvoukolově každý s každým, následuje dvoukolově nadstavbová část sudá - lichá (podle umístění v základní části). Do play off postupuje osm nejúspěšnějších celků skupiny Střed, které budou křížem nasazeny proti nejúspěšnějším týmům skupiny Západ. Play off se hraje na tři vítězné zápasy, dva nejlepší z play off sk. Střed + Západ a vítěz sk. Východ postupují do baráže o 1. ligu.
Týmy na 9. - 12. místě po nadstavbové části sehrají dvoukolově každý s každým skupinu o udržení. Poslední celek sestupuje do baráže o udržení ve 2. lize, kde bude bojovat s vítěznými celky z kvalifikace vítězů regionů o účast ve 2. lize v dalším ročníku.
Také bodování zůstává stejné jako v loňském roce. Vítězství v normální hrací době - 3 body, remíza - každé mužstvo 1bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Jestliže mužstvo v prodloužení nahradí gólmana za hráče v poli a tomto čase inkasuje gól, propadá automaticky bod získaný za nerozhodný výsledek

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace