1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Systém ligy

12. 09. 2006

Jak se bude letos 2. hokejová liga hrát? Odpověď naleznete v článku.

Druhá hokejová liga byla opět rozdělena do tří skupin Západ, Střed a Východ.  Nymburk byl stejně jako vloni zařazen do skupiny Střed.
Systém ligy se oproti minulým letům změnil. Dvanáct účastníků hraje základní část čtyřkolově každý s každým, pak následuje play off. Do play off postupuje prvních osm týmů skupiny Střed, které budou hrát křížem s týmy ze skupiny Západ. Skupina Východ hraje play off samostatně. Dva vítězové play off sk. Západ X Střed a vítěz sk. Východ sehrají v dubnu kvalifikaci o dvě postupová místa do 1. ligy. (Pokud vítěz 1. ligy koupí účast v extralize, kvalifikace se nebude hrát a do 1. ligy postoupí všechny tři týmy). V systému play off došlo ke změně: první, druhé a případné páté utkání se hraje na ledě lépe umístěného týmu v tabulce po základní části, třetí a čtvrté utkání na ledě horšího. Play off se nehraje obden, ale první a druhý zápas a třetí a čtvrtý zápas se hrají den po sobě, mezi dvojzápasy je dva dny pauza. Play off se hraje na tři vítězné zápasy. Pro týmy na 9. – 12. místě, které nepostoupí do play off končí sezóna. Skupina o 9. – 12. místo se nehraje.
Týmy budou doma nastupovat v tmavých dresech a venku ve světlých od 23. kola doma ve světlých a venku ve tmavých.
Letos z důvodu rozšíření 1. ligy na 16 týmů nikdo z 1. ligy ani ze 2. ligy nesestupuje. Baráže mezi 1. a 2. ligou a 2. ligou a vítězi kvalifikace vítězů krajských přeborů byly zrušeny. Vítězové kvalifikace vítězů krajských přeborů postupují přímo do 2. ligy. Z krajských přeborů postoupí do 2. ligy tolik týmů, kolik jich postoupí ze 2. ligy do 1. ligy.
Bodování zůstává stejné jako v loňském roce. Vítězství v normální hrací době - 3 body, remíza - každé mužstvo 1 bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Jestliže mužstvo v prodloužení nahradí gólmana za hráče v poli a v tomto čase inkasuje gól, propadá automaticky bod získaný za nerozhodný výsledek

Změny účastníků ve 2. hokejové lize
Barážové sestupy a postupy týmů, ale i finanční problémy jednotlivých mužstev přivedly do 2. ligy nové účastníky.
Nováčky ve 2. lize jsou: Jindřichův Hradec, Mělník, Benešov, Velké Meziříčí. Jindřichův Hradec - sestoupil z 1. ligy, Mělník – postoupil z krajského přeboru, Velké Meziříčí – postoupilo z krajského přeboru. Benešov – získal licenci od Hvězdy Praha.
2. ligu opustily: Havlíčkův Brod, Uničov, Louny, Hvězda Praha. Havlíčkův Brod – postoupil do 1. ligy, Uničov – sestoupil do krajského přeboru, Louny – sestoupily do krajského přeboru, Hvězda Praha – převedla soutěž do Benešova.  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace