1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Systém ligy, a změny účastníků 2. ligy

13. 09. 2016

V článku je krátce popsán systém 2. ligy a změny účastníků, kteří se ve 2. lize představí

Systém 2. hokejové ligy 2016-2017

Systém ligy 2. ligy se proti minulým letům opět změnil. 2. liga byla opět po třech letech rozdělena na tři skupiny – Západ, Střed a Východ. Ve skupině Východ je 9 mužstev a hraje se pětikolově, skupiny Západ a Střed mají deset týmů bude se v nich hrát čtyřkolově. Nymburk byl zařazen do sk. Střed. Ve skupině Střed se v základní části odehraje 36 zápasů a poté následuje play off, do kterého postoupí prvních 8 týmů. Play off sk. Střed se hraje křížem společně se skupinou Západ. První kolo se hraje na čtyři vítězné zápasy, druhé a třetí kolo se hrají již pouze na tři vítězné zápasy. Dva finalisté spolu s vítězem sk. Východ postupují do kvalifikace o 1. ligu. Poslední týmy z jednotlivých skupin, hrají dvoukolově každý s každým skupinu o udržení ve 2. lize. V základní části se případné prodloužení hraje pět minut ve třech proti třem, v play off se prodloužení hraje deset minut čtyř proti čtyřem.

Změny účastníků ve 2. lize 2016-2017

Ze 2. ligy do 1. ligy postoupil Frýdek-Místek. Z 1. ligy do 2. ligy sestoupil Šumperk. Z krajského přeboru postoupil do 2. ligy David Servis České Budějovice a Velké Meziříčí, to však účast ve 2. lize odmítlo. Do 2. ligy z finančních důvodů nenastoupila Břeclav.

Rozdělení do skupin:

Skupina Západ: Klatovy, Sokolov, Jablonec, Děčín, Bílina, Kobra Praha, Klášterec, Trutnov, Řisuty, Vrchlabí

Skupina Střed: Moravské Budějovice, Pelhřimov, DS České Budějovice, Jindřichův Hradec, Tábor, Žďár nad Sázavou, Kolín, Havlíčkův Brod, Písek, Nymburk.

Skupina Východ: Vsetín, Hodonín, Opava, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Nový Jičín,  Technika Brno, Šumperk,  Poruba.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace