1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Trenér Soudský: Přesilovky nás srážely dolů

14. 12. 2010

Nymburští hokejisté hráli mnoho přesilových her, ale žádnou nedokázali využít.

Druhá hokejová liga měla na programu další zápasy. Borci klubu NED Hockey Nymburk hostili před svými příznivci celek Kutné Hory. Domácí hokejisté ale neuspěli a se soupeřem prohráli těsně 1:2. Nymburk to na soka doma neumí. Z pěti vzájemných zápasů jich na nymburském ledě vyhráli čtyři hosté z Kutné Hory.
„Utkání bylo vyrovnané. Bohužel celý zápas jsme tahali za kratší konec,“ řekl na úvod hodnocení nedělního střetnutí dalšího kola soutěže nymburský kormidelník Pavel Soudský.
Po úvodních dvaceti minutách vedli hosté nejtěsnějším rozdílem. „Po první třetině jsme hráče kritizovali, protože takhle se zápas doma nezačíná. Teď jsme hráli čtyřikrát venku, takže jsme se těšili na domácí utkání s tím, že na soupeře nastoupíme a že budeme diktovat tempo. Že vstřelíme nějakou branku a že se tak odrazíme do zbytku utkání,“ uvedl kouč poraženého mužstva.
„Víme, že s Kutnou Horou hrajeme vyrovnané zápasy. Už v létě jsme s nimi remizovali v přípravném utkání a i mistrovské zápasy byly vyrovnané. Klukům jsem poděkoval za snahu, protože se snažili, ovšem šance, které jsme si vytvořily, byly jen pomyslné a žádné neskončily brankou. Soupeř po třech prohrách nasadil rezervního brankáře a ten byl v soupeřově týmu dominantní. My jsme mu to navíc usnadnili, protože jsme se tlačili až těsně před něho a chyběla nám střela ze střední vzdálenosti a od modré čáry,“ řekl Soudský.
Domácím nešly hlavně přesilovky. „Také jsme hráli obrovské množství přesilových her, které jsme nevyužili a které nás tak paradoxně ještě více srážely dolů a vyváděly z tempa. Ačkoli jsme klukům dávali návod jak je hrát, tak se ho nedrželi a hráli je stereotypně. Mrzí nás to, je to těsná prohra, ale myslím si, že tentokrát si náš soupeř zasloužil vyhrát. Je také škoda, že se nám kvůli nemoci hráčů rozpadla třetí lajna. Ti hráči nám totiž chyběli,“ dodal kouč.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace