1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Trenérův recept na úspěch? Disciplína

27. 02. 2014

Play off nezačalo pro nymburské druholigové hokejisty dobře. Mužstvo prohrálo první utkání na ledě Moravských Budějovic 3:4 a v sérii hrané na tři vítězné zápasy prohrává nula jedna. Nyní je na tahu Nymburk, který hraje ve čtvrtek doma.

„Přijeli jsme k soupeři vyhrát. Jeho silné stránky jsme znali a utkání se pro nás vyvíjelo dobře. Dvakrát jsme vedli, pak jsme ale zase museli dotahovat. To se nám povedlo chvíli před koncem. Už jsme si mysleli, že půjde utkání do prosloužení, ale nestalo se.  Zbytečně se nechal vyloučit zkušený Dvořák a dostali jsme čtvrtý gól," hodnotil utkání nymburský trenér Pavel Bičiště.
Bylo to deváté vyloučení Nymburka, které se mu stalo osudným. „Z naší strany to byla nedisciplinovanost. Oslabení nás stála mnoho sil. Byli jsme připraveni bojovat, ale dopadlo to špatně," uvedl po zápase Bičiště.
Nymburk ale prohrál teprve první zápas. Jeho šance na postup do další fáze je stále velká. Hráči si musí vzpomenout na to, jak soupeře porazili na svém ledě v základní části vysoko 7:2. „Chceme přejít do dalšího kola, musíme tedy srovnat," má jasno před druhým duelem nymburský kormidelník. „Musíme zlepšit disciplínu, to je hlavní. Pak nám třeba zbude více sil na to, abychom hru stáhli na dvě lajny, kdyby to bylo potřeba. Pak musíme více bruslit, včas odevzdat z obrany puk prvnímu hráči a hrát jednoduše v zakládání akcí," hledá recept na úspěch Bičiště.
Poslední domácí utkání nymburský tým nezvládl a diváci byli hodně nespokojeni, což dávali dost najevo. „Uvidíme, kolik lidí přijde. Každopádně musíme napravit výkon s Bílinou a diváky si přiklonit na svoji stranu," dodal trenér Nymburka.

Dnešní druhé utkání série začne na nymburském zimním stadionu v 18 hodin.

Převzato z Nymburského deníku, autor Vladimír Malinovský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace