1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Týden hokeje

Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Třetí gól byl klíčový, měl jasno Bičiště

16. 09. 2016

Ve středečním úvodním zápase nové mistrovské sezóny zvítězili nymburští hokejisté na svém ledě 5:2 nad týmem Písku a do sezóny tak vkročili vítězně.

„Vstřelili jsme úvodní branku zápasu, celkově první zápas vyhráli, takže vstup do sezóny se nám povedl,“ začal radostně hodnotit premiérový zápas tohoto ročníku trenér Nymburka Pavel Bičiště. Nymburk sice vstřelil branku jako první, ale ještě do první přestávky se trefili i hosté. „Myslím si, že hra z naší strany byla dobrá. Byla tam chvilku znát určitá nervozita, měli jsme pár šancí, které jsme ale neproměnili,“ popisoval úvodní dějství domácí trenér. Hned v úvodu druhé třetiny potrestali domácí gólem pozdní příchod soupeře z kabin, ale druhé části dominovali hosté. „Soupeř zvýšil obrátky, napadal nás, začal více bruslit a dostal nás pod tlak,“ přiznal kouč. Těsně před koncem druhé třetiny ale domácí znovu skórovali. „Soupeř nás celou třetinu tlačil a my mu dali gól do kabiny. Byl to klíčový okamžik zápasu. Tento gól nám hodně pomohl, neboť soupeř po nás druhou třetinu šlapal,“ uvedl Bičiště. Ve třetí třetině přidali domácí další dva góly a dostali se do vedení pět dva. Soupeř už stačil jen jedním gólem korigovat skóre.  „Hlídali jsme si střední pásmo, byli jsme více na puku a kontrolovali hru. Škoda druhého inkasovaného gólu v oslabení,“ litoval nymburský trenér.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace