třetí příprava: Kolín - Nymburk 1:3

27. 08. 2004

Nymburk poprvé v přípravě vyhrál

Nymburským hokejistům vyšel přípravný zápas v Kolíně, když porazili tradičního rivala.
Nudný zápas rozhodla bídná domácí koncovka a zarputilost nymburského týmu. Ten se v přípravě raduje teprve z prvního triumfu.
První třetinu odehrála obě mužstva svižně, jenže prim hráli brankáři. Kremina, ani domácí novic z Kladna Jakub Lev za svá záda nepustili žádnou střelu.
"V koncovce jsme vyhořeli a to určilo další ráz zápasu," řekl kolínský kouč Milan Skrbek.
Jeho tým po první přestávce přestal důrazně hlídat střední pásmo a hosté se dostávali do náporu. V polovině utkání sice Mojžíš vyzval k sólu Šindeláře, který jej bezpečně využil, jenže vzápětí Miroslav Zeman srovnal krok přesnou dorážkou Lukešovy rány.
A když za dalších pár okamžiků Langer šikovně vymotal dva obránce a zasunul kotouč pod Lvem do jeho klece, kráčeli hosté jistě za triumfem.
Kolín nedokázal Kreminu pořádně ohrozit. Měl na hony daleko ke kvalitním výkonům z předchozích dvou přátelských duelů v Jablonci nad Nisou (4:6) a na pražské Hvězdě (6:2). Přechodu do ofenzivy chyběla přesnost a lehkost, opory Domkář, Řehoř, Vageknecht či Malý si najednou nerozuměly.
Pět minut před koncem stvrdil výhru Nymburka Černý, který napálil do prázdné brány šťastně odražený kotouč.
"Poprvé jsem byl spokojen. Naše hra se konečně blížila k tomu, co budeme chtít hrát. Opět se dařilo Liptákovi a Martincovi, kteří se pravděpodobně připojí k našemu týmu", řekl prezident nymburského klubu Tomáš Netík.
Rozhodčí: Kubeš.