Týden hokeje 21.9.2017 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 21.9.2017 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností v článku

Třikrát za sebou play off

11. 03. 2004

Už tři roky se hraje druhá hokejová liga na tři skupiny, kdy nejlepších osm týmů z každé skupiny postoupí do play off. Nymburku se postup do play off podařil za poslední tři roky pokaždé.

Sezóna 2001/2002
Trenérského žezla se ujal na začátku sezóny Vladimír Lejsek. Nymburk se prakticky celou sezónu pohyboval okolo šestého a pátého místa a po 34. kole nakonec skončil šestý se ziskem 49 bodů při skóre 99:79. Nejlepším v kanadském bodování byl v dlouhodobé části Jan Černý s 13 góly a 11 asistencemi. V brance hrál prim Kremina, který odchytal 1774 minut, v nichž inkasoval 61 gólů – průměr 2,06 gólu na zápas. Do play off tedy nastoupil Nymburk ze šesté pozice proti Mostu. V play off Nymburk postrádal pro zranění svoji brankářskou jedničku Kreminu a musel ho zastoupit náhradník Sejrek. V prvním zápase v Mostě prohrál Nymburk gólem osm vteřin před koncem prodloužení 3:2. Doma pak skončil zápas i po prodloužení nerozhodně 3:3 a o postupujícím rozhodly samostatné nájezdy. V nich nymburští selhali. Hübla nepřekonali ani jednou a tak se Most zásluhou Boháče radoval z postupu.
Sezóna 2002/2003
U trenérského kormidla zůstal Vladimír Lejsek. Nymburk měl výborný začátek soutěže. Pohyboval se okolo třetí až čtvrté pozice. Postupně se však v tabulce propadal a nakonec skončil s 54 získanými body a se skórem 98:84 na sedmém místě. Prakticky celou sezónu jezdila Nymburku vypomáhat trojice boleslavských hráčů Jágr, Hnát Vrbata. Ti byli také v kanadském bodování na prvních místech. Nejlepší v dlouhodobé části byl nakonec Hnát, který vsítil 12 gólů a u sedmi asistoval, Vrbata dal gólů šest a na třináct přihrál. V brance byl jedničkou opět Kremina, který odchytal 1889 minut a inkasoval 72 branek (průměr 2,29). V play off narazil Nymburk opět na severočeský Most a po prohrách 4:1 v Mostě a 2:0 v Nymburce ani napodruhé v prvním kole play off neuspěl.
Sezóna 2003/2004
Také letos proplouval Nymburk druhou ligou pod taktovkou Vladimíra Lejska a po horším startu nakonec obsadil čtvrtou pozici se ziskem 56 bodů a se skórem 94:80. V brance opět odchytal téměř celou sezónu Kremina. 1883 minut a 77 inkasovaných gólů dělá průměr 2,45 branky na zápas. V brance se také objevil boleslavský Matoušek, který ve třech zápasech udržel dvakrát čisté konto a jednou inkasoval pouze dvakrát. Kanadské bodování dlouhodobé části vyhrál opět Hnát, tentokrát však s velkým náskokem před druhým Jágrem a navrátilcem z Francie Lukešem. Hnát vstřelil v dlouhodobé části 17 branek a u 13 asistoval. Uhájená konečná čtvrtá pozice se nakonec ukázala pro play off jako klíčová. V prvním kole totiž začínal Nymburk doma a hladce porazil Děčín 4:0. Stejným výsledkem porazil svého soupeře i na jeho ledě a postupem do druhého kola tak dosáhl historického úspěchu. Nymburk ještě nikdy nebyl výše. Velkou zásluhu na postupu měl brankář Slabý, který v play off nahradil zraněného Kreminu. Dvakrát vychytal čisté konto byl jedním z nejlepších nymburských hráčů. Ve druhém kole narazil Nymburk na druhý celek skupiny Západ Klatovy. Klatovy doma první zápas vyhrály 5:2, stejným poměrem však v Nymburce prohrály a tak o postupujícím musel rozhodnout třetí zápas hraný opět na západě Čech. V něm Nymburk prohrál 2:1 a z play off byl vyřazen.