1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Třikrát za sebou play off

11. 03. 2004

Už tři roky se hraje druhá hokejová liga na tři skupiny, kdy nejlepších osm týmů z každé skupiny postoupí do play off. Nymburku se postup do play off podařil za poslední tři roky pokaždé.

Třikrát za sebou play off
Už tři roky se hraje druhá hokejová liga na tři skupiny, kdy nejlepších osm týmů z každé skupiny postoupí do play off. Nymburku se postup do play off podařil za poslední tři roky pokaždé.
Sezóna 2001/2002
Trenérského žezla se ujal na začátku sezóny Vladimír Lejsek. Nymburk se prakticky celou sezónu pohyboval okolo šestého a pátého místa a po 34. kole nakonec skončil šestý se ziskem 49 bodů při skóre 99:79. Nejlepším v kanadském bodování byl v dlouhodobé části Jan Černý s 13 góly a 11 asistencemi. V brance hrál prim Kremina, který odchytal 1774 minut, v nichž inkasoval 61 gólů – průměr 2,06 gólu na zápas. Do play off tedy nastoupil Nymburk ze šesté pozice proti Mostu. V play off Nymburk postrádal pro zranění svoji brankářskou jedničku Kreminu a musel ho zastoupit náhradník Sejrek. V prvním zápase v Mostě prohrál Nymburk gólem osm vteřin před koncem prodloužení 3:2. Doma pak skončil zápas i po prodloužení nerozhodně 3:3 a o postupujícím rozhodly samostatné nájezdy. V nich nymburští selhali. Hübla nepřekonali ani jednou a tak se Most zásluhou Boháče radoval z postupu.
Sezóna 2002/2003
U trenérského kormidla zůstal Vladimír Lejsek. Nymburk měl výborný začátek soutěže. Pohyboval se okolo třetí až čtvrté pozice. Postupně se však v tabulce propadal a nakonec skončil s 54 získanými body a se skórem 98:84 na sedmém místě. Prakticky celou sezónu jezdila Nymburku vypomáhat trojice boleslavských hráčů Jágr, Hnát Vrbata. Ti byli také v kanadském bodování na prvních místech. Nejlepší v dlouhodobé části byl nakonec Hnát, který vsítil 12 gólů a u sedmi asistoval, Vrbata dal gólů šest a na třináct přihrál. V brance byl jedničkou opět Kremina, který odchytal 1889 minut a inkasoval 72 branek (průměr 2,29). V play off narazil Nymburk opět na severočeský Most a po prohrách 4:1 v Mostě a 2:0 v Nymburce ani napodruhé v prvním kole play off neuspěl.
Sezóna 2003/2004
Také letos proplouval Nymburk druhou ligou pod taktovkou Vladimíra Lejska a po horším startu nakonec obsadil čtvrtou pozici se ziskem 56 bodů a se skórem 94:80. V brance opět odchytal téměř celou sezónu Kremina. 1883 minut a 77 inkasovaných gólů dělá průměr 2,45 branky na zápas. V brance se také objevil boleslavský Matoušek, který ve třech zápasech udržel dvakrát čisté konto a jednou inkasoval pouze dvakrát. Kanadské bodování dlouhodobé části vyhrál opět Hnát, tentokrát však s velkým náskokem před druhým Jágrem a navrátilcem z Francie Lukešem. Hnát vstřelil v dlouhodobé části 17 branek a u 13 asistoval. Uhájená konečná čtvrtá pozice se nakonec ukázala pro play off jako klíčová. V prvním kole totiž začínal Nymburk doma a hladce porazil Děčín 4:0. Stejným výsledkem porazil svého soupeře i na jeho ledě a postupem do druhého kola tak dosáhl historického úspěchu. Nymburk ještě nikdy nebyl výše. Velkou zásluhu na postupu měl brankář Slabý, který v play off nahradil zraněného Kreminu. Dvakrát vychytal čisté konto byl jedním z nejlepších nymburských hráčů. Ve druhém kole narazil Nymburk na druhý celek skupiny Západ Klatovy. Klatovy doma první zápas vyhrály 5:2, stejným poměrem však v Nymburce prohrály a tak o postupujícím musel rozhodnout třetí zápas hraný opět na západě Čech. V něm Nymburk prohrál 2:1 a z play off byl vyřazen.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace