1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Utekl nám začátek, litoval trenér Bičiště

30. 09. 2014

V sobotním utkání třetí nejvyšší hokejové soutěže prohrál Nymburk na ledě pražské Kobry 2:4.

Nymburk nastoupil k zápasu po čtrnáctidenní pauze. Vinou poškozené střechy stadionu totiž museli Nymburští odložit zápas s Trutnovem, navíc kvůli následné opravě střechy museli vynechat i několik tréninků.
„Věřil jsem, že díky pauze budeme mít na utkání velkou chuť a zápasové a tréninkové manko se neprojeví, ale musím uznat, že se projevilo," narážel trenér nymburského celku Pavel Bičiště na nepovedený úvod zápasu, kdy jeho svěřenci prohrávali rychle tři nula. „Byla to podobná situace jako v Jablonci a já jsem opět přemýšlel o výměně gólmana," uvedl Bičiště. „Po inkasovaných brankách jsem nabádal kluky, abychom zlepšili pohyb. Říkal jsem jim, že když se nám podaří dát gól, tak je to stále hratelné," řekl kouč poražených.
Nymburku se podařilo rychle snížit a navíc na začátku druhé třetiny vstřelit i kontaktní gól. „Bohužel ve druhé třetině jsme kromě gólu již prakticky nevystřelili," pronesl nymburský trenér.
Na konci druhé třetiny navíc přidali domácí další branku a dvougólové vedení už nepustili. „Měli jsme ještě v poslední části několik šancí na snížení, ale domácí si nás zkušeně pohlídali. Klíčovým okamžikem byl začátek zápasu, který nám utekl. Nakonec se ukázalo, že tréninky nám opravdu chyběly," řekl na závěr trenér nymburského celku Pavel Bičiště.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace