1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V 1. kole play off proti Jindřichovu Hradci

16. 02. 2012

V sobotu od 17:00 začíná prvními zápasy prvního kola play off. V něm nastoupí Nymburk proti Jindřichovu Hradci. V článku představujeme soupeře.

V dnešním zápase přivítáme na zimním stadionu mužstvo Jindřichova Hradce. Oproti předchozím sezónám zahájí jindřichohradecký Vajgar play-off na soupeřově ledě. Loni skupinu Střed s přehledem vyhrál, ještě o rok dříve skončil druhý za suverénním Pískem. Letošní situace je poněkud odlišná. Jako každý rok se Vajgar rozjižděl velmi pomalu a v úvodních kolech okupoval spodní patra tabulky. Poté se Jihočeši zvedli a vypadalo to, že i letos se Vajgar posune na příčky nejvyšší. To se nakonec nepovedlo a Vajgar místo mocného finiše v závěru základní části nezískal body v Trutnově či Žďáru nad Sázavou. Neuspěl ani v divoké přestřelce na domácím ledě. Hosté z Hodonína vedli 4:0, Vajgar otočil na 5:4, ale nakonec padl 6:7. Generálku před play-off Vajgaru zhatilo zimní počasí, k zápasu do Kutné Hory se kvůli sněhové kalamitě vůbec nedostali.

Vajgar lze letos nazvat jako tým dvou tváří. Zatímco doma pravidelně boduje a v tomto hodnocení patří mezi tři nejlepší týmy, tak venku je to o poznání horší. Z kluzišť soupeřů Vajgar importoval pouhých 17 bodů a horší je pouze poslední Kutná Hora.

Jistotou v brance Vajgaru je Tomáš Kubeš, který odchytal většinu sezóny a své náhradníky pustil mezi tři tyče pouze na pár minut. V play-off bude mít Vajgar na střídavé starty k dispozici brankáře budějovické juniorky Ondřeje Bláhu.

Obraně Vajgaru dominují dva zkušení borci. Robert Procházka patří mezi nejproduktivnější obránce celé druholigové skupiny Střed, když stihl nastřílet 11 gólů, ke kterým přidal 21 přesných asistencí. Dalším velezkušeným obráncem je písecký odchovanec, extraligou protřelý David Mazanec (4+8). V obraně Vajgaru nastupuje i nadějné mládí, konkrétně budějovičtí zadáci Martin Semrád a Josef Klement. Z Chomutova má k Vajgaru vyřízeny střídavé starty David Dobrovolný a Jihočeši mohou využít i služby Davida Pavlíčka, který u Vajgaru již letos hrál a momentálně nastupuje pravidelně v dresu prvoligového Písku.

Kanadské bodování Vajgar táhné útok Kocar – Kupec – Dvořák. Veterán Jaroslav Kocar je s 43 kanadskými body (14+29) v čele produktivity, následován Davidem Kupcem, kapitánem Markem Dvořákem a kanonýrem Lubošem Voříškem. V závěru základní části se střelecky daří i Michalu Milotinskému. Zapomenout však nelze ani na mladíky Svatopluka Měrku, Daniela Záhoru, či zkušeného forvarda Aleše Skokana. Z partnerského Chomutova mají k Vajgaru vyřízeny střídavé starty dva mladíci do útoku, Filip Ondráček a David Klouček. Vajgar před koncem přestupního termínu usiloval o služby zkušeného Václava Eiselta, ale z toho nakonec sešlo.

Ve vzájemných zápasech si oba týmy letos drží domácí neporazitelnost. V prvním letošním zápase vedl Vajgar v Nymburce po první třetině 2:1, druhá třetina vyšla domácímu Polabanu, který celý zápas vyhrál 7:4. Odveta u Vajgaru byla napínavá až do konce. Vajgar dvakrát vedl, Nymburk dokázal otočit na 3:2. Jihočeši se dokázali v zápase prosadit ještě třikrát, ale o tříbodový zisk po výhře 5:4 se museli strachovat až do samotného konce zápasu. Jednoznačnou záležitostí byl třetí vzájemný duel. Nymburk vyhrál první třetinu 4:0 a bylo rozhodnuto. Vajgar v závěru dvakrát skóroval, ale pouze kosmeticky upravil na 6:2 z pohledu Nymburka. Rekordním výsledkem skončil zatím poslední vzájemný zápas obou čtvrtfinálových soupeřů. Nymburk přijel k Vajgaru oslaben, domácí vedli 2:0, Nymburk dokázal snížit na rozdíl jedné branky. Poté přišla 20. minuta zápasu, během které přidali domácí hned tři trefy. Zápas nabral jasných obrysů a skóre postupně narůstalo až na 12:1.Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace