1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V 1. kole play off proti Kolínu nebo Jindřichovu Hradci

15. 02. 2012

Dnes se odehraje poslední 44. kolo základní části. V něm se rozhodne, proti komu Nymburk nastoupí v play off. Jestli proti Kolínu nebo Jindřichovu Hradci.

V posledním kole zajíždějí Nymburští hokejisté na led Trutnova. Ten je zatím se ziskem 68 bodů o bod před Nymburkem, který má na 4. místě bodů 67. Právě v tomto zápase se rozhodne o tom, kdo skončí na konec na 3. místě a vyzve v play-off Kolín. Kolín má totiž v poslední kole volno a bez ohledu na ostatní výsledky již skončí na 6. místě.
Nymburk se zatím v letošní sezóně utkal s Trutnovem ve třech zápasech. První vyhrál Nymburk na domácím ledě 6:1, v Trutnově prohrál Nymburk 3:2 a třetí prohrál Nymburk na domácím ledě 1:5. Právě porážka 1:5, kterou utrpěl Nymburk mezi Vánocemi a Silvestrem teď svěřence trenéra Pavla Bičiště hodně mrzí. Vždyť to bylo vůbec první vítězství Trutnova v Nymburce v druholigové historii.
V Nymburce si všichni přejí do play off Kolín. To je jasné. Podobně jako v loňském roce, kdy se Kolín s Nymburkem utkal v 1. kole play off, by Polabské derby přilákalo do ochozů velké množství fanoušků z obou měst a hrálo by se v parádní atmosféře. K tomu aby se opakovala situace z loňské sezóny, však musí Nymburk bezpodmínečně zvítězit a to za tři body. V případě pouze dvoubodového vítězství by totiž měl Nymburk stejně bodů jako Trutnov a o pořadí by rozhodovaly vzájemné zápasy, které by hovoří ve prospěch Trutnova. Pokud tedy Nymburk nezíská tři body, skončí na 4. místě a play off začne doma s Jindřichovým Hradcem. Tato varianta by byla pro fanoušky i pro hráče mnohem míně atraktivní. Získta tři body v Trutnově ale nebude vůbec lehké. V posledním zápase s Chotěboří lepil nymburský trenér Bičiště sestavu jak jen to šlo. V útoku museli zaskakovat obránci a na hře to bylo znát. Naopak Trutnov je rozjetý. Od Vánoc ze třinácti utkání desetkrát vyhrál a jen jednou prohrál v základní hrací době. Jednou pak podlehnul v nastaveném čase a jednou až na nájezdy. A to bylo právě v posledním kole, když prohrál doma na nájezdy s Technikou. Uzmout Trutnovu tři body na jeho domácím ledě, se povedlo naposledy Hodonínu ve 27. kole, které se hrálo na začátku prosince. Soupeř Nymburka pro první kolo tedy ještě není jasný, jasné však je, že Nymburk už horší než čtvrtý neskončí a play-off bude začínat v sobotu doma.

Jak se hraje play off?
Mužstva umístěná po 1. části ve skupinách na 1. - 8. místě sehrají 3 kola (čtvrtfinále, semifinále a finále) play-off (1-8, 2-7, 3-6 a 4-5), a to vždy na 3 vítězství s tím, že první, třetí a případně páté utkání se hraje u lépe umístěného mužstva po 1. části soutěže a druhé a případně čtvrté utkání u mužstva umístěného hůře; vítěz finále play-off se stává vítězem příslušné skupiny a postupuje do „baráže“ I. ligy ČR
Termíny play off:
1. kolo (čtvrtfinále): 18., 20., 22., 24., 26. února
2. kolo (semifinále): 28. února, 1., 3., 5., 7. března
3. kolo (finále): 9., 11., 13., 15., 17. března
       
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace