1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V neděli na derby do Kolína

29. 11. 2003

V derby s Kolínem se pokusí nymburští hokejisté prolomit remízovou bilanci.

V derby s Kolínem se pokusí nymburští hokejisté prolomit remízovou bilanci.
V dalším kole druhé hokejové ligy se Nymburk představí na ledě tradičního rivala v Kolíně. "Doufám, že přijede co nejvíce fanoušků. To je pro nás velmi důležité," zve nymburské příznivce do ochozů kolínského stadionu trenér Vladimír Lejsek.
Soupeř Nymburka je momentálně v krizi. Již šest zápasů v řadě za sebou nezískali ani bod. V tabulce druhé poloviny základní části se tak krčí na posledním místě v celkovém pořadí je pak o příčku výš. Kolínské navíc trápí tristní bilance - v šesti posledních zápasech vstřelili pouhých pět branek. "V neděli už to musíme prolomit. Nastoupíme právě po šesti zápasech kompletní i s Řehořem a Králem," předjímá kolínský manažer Jiří Honz. K týmu by se měl připojit další marod Brázda a v poslední době pracovně zaneprázdněný útočník Čtvrtečka. Do brány se nejspíš postaví pardubický Hylák.
Nymburk má z posledních šesti zápasů zajímavou bilanci. Ani jednou totiž neodešel z ledu s prázdnou. Získal však z osmnácti možných bodů pouhých osm. Nymburk ale začal konečně střílet góly. V posledních šesti duelech jich dal dvacet. Posledních pět zápasů Nymburka se prodlužovalo. "Každý kdo sledoval naše zápasy ví, že nám chybělo jen trochu štěstí. Důležité ale je, že neprohráváme," řekl Lejsek. Krizi Kolína nebere vůbec v potaz. "Derby je pro hokejisty svátkem, který začíná vždy od nuly, konstatoval trenér. Nymburk je v současnosti na pátém místě tabulky, na druhé Benátky však ztrácí pouhý jeden bod. Hosté nebudou mít k dispozici boleslavskou řadu Krupka, Weiss, Šebek. Ti ještě společně s Bouchnerem budou hrát za boleslavské juniory o první místo proti Písku. Nastoupit by neměl ani útočník Dvořák (koleno) a nemocný Lipták. Naopak opět bude hrát v dresu Nymburka útočník Skořepa. V sestavě Nymburka by se mohla také objevit nová tvář, jméno však zatím Lejsek nechce prozradit.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace