V neděli od 17:00 derby proti Kolínu

14. 01. 2011

Podruhé v tomto týdnu se představí hokejisté Nymburka na domácím ledě. V neděli od 17:00 totiž zavítá do nymburské hokejové arény mužstvo Kolína.

Je odehráno 27 zápasů, tři čtvrtiny zápasů základní části mají týmy za sebou. Nymburk si s každým týmem zahrál třikrát. Nedělním utkáním proti Kolínu odstartuje poslední čtvrtina soutěže. Nymburk do ní vstupuje na 7. místě, když zatím získal 38 bodů. Kolín je na tom o něco lépe. Se ziskem 44 bodů mu patří pátá pozice v tabulce. Letos si oba týmy drží v derby domácí neporazitelnost. Kolín vyhrál svá utkání doma 4:1 a 3:1. Nymburk vyhrál před svými fanoušky 8:4, když už po pětašedesáti vteřinách vedl 3:0. Do čtvrtého letošního derby nepůjde Nymburk v lehké pozici. V lednu nezískal ani bod, navíc v posledních třech zápasech inkasoval 22 branek. „Na hráčích leží velká deka,“ uvědomuje si trenér Soudský. Nymburk se musí vyvarovat chyb v obraně. Jinak je zle. „Když uděláme hrubku, puk skončí v bráně,“ ví Soudský. Ani Kolín na tom však není dobře. Z posledních tří zápasů vytěžil jediný bod z domácího zápasu s Jindřichovým Hradcem. Venkovní utkání v Milevsku a Žďáru svěřenci trenéra Bednáře prohráli. Derby jak známo nemá favorita. Ani jeden z týmů nejde do zápasu v dobrém rozpoložení. Jeden tým se však na konci zápasu z vítězství radovat bude. Ať už to bude Nymburk nebo Kolín pro oba to bude znamenat první lednové vítězství a konec nepříjemné série. Pro diváky a mladé zájemce o hokej je na první přestávku připraveno ukázkové náborové utkání hráčů přípravky narozených v letech 2002-2004.