V neděli od 17:00 derby proti Kolínu

24. 01. 2013

V neděli 27. února od 17 hodin se na zimním stadionu v Nymburce odehraje v pořadí už 47. druholigové Polabské derby mezi týmy NED Hockey Nymburk a SC Kolín.

V letošní sezóně se jedná již o čtvrtý vzájemný souboj. První zápas prohrál Kolín doma s Nymburkem 5:6 na samostatné nájezdy, když Nymburk dokázal stáhnout vedení domácích z 5:1 až na 5:5. Také druhé utkání, které se hrálo na nymburském ledě vyhráli nymburští hokejisté a to v poměru 5:0. Ve třetím zápase, hraném opět v Kolíně však už byli úspěšní domácí, kteří v zápase nedali Nymburku žádnou velkou šanci a celkem v pohodě jej porazili 5:1.
Soutěž se již dostala do poslední čtvrtiny základní části a oba týmy se tak snaží vybojovat si co nejlepší pozici do play off. Tam postoupí prvních osm týmů tabulky. Nymburk po posledním kole klesnul na 5. místo, když doposud získal 46 bodů. Kolín se od začátku sezóny pohyboval v tabulce za Nymburkem, ovšem právě v posledním kole se dostal o tři body před Nymburk. Kolín tedy půjde do derby v rozhodně lepší pohodě. V posledních pěti zápasech Kolín vyhrál. Porazil mimo jiné Techniku Brno a v posledním kole i Hodonín, tedy první dva týmy tabulky. Naopak Nymburk se výsledkově trápí. Na konci roku prohrál dvakrát za sebou venku, po Novém roce sice doma dvakrát zvítězil, když porazil předposlední Jindřichův Hradec a poslední Chotěboř, v dalších dvou utkáních hraných na ledě soupeřů ale opět odešel z ledu poražen. „Proti Kolínu to bude velký boj,“ uvědomuje si trenér nymburského celku Pavel Bičiště. „Vítězství nás může nastartovat a zvednout nás v boji o co nejlepší umístění před play off,“ věří Bičiště. „Psychicky je na tom určitě lépe Kolín, ale když dáme nějaké góly, tak se zápas může zlomit v náš prospěch. V posledním zápase ve Žďáru jsme nehráli špatně, jenže jsme nedávali branky,“ litoval Bičiště.
Kolín půjde do zápase v roli mírného favorita. Nymburk je sice doma poměrně úspěšný, ale Kolínská bodová série je obdivuhodná. Ve 3. čtvrtině byl lepší než Kolín pouze Hodonín. Jenže v posledním kole, hraném v neděli, dokázal Kolín vedoucí Hodonín porazit. Naopak Nymburk získal ve třetí čtvrtině pouhých 11 bodů. Navíc domácím bude určitě chybět potrestaný Sedlák. Jestli doplní tým někdo z Boleslavských mladíků se uvidí. Derby bude pikantní pro dva nymburské mladíky Pavla Šiftu a Dominika Zumra, kteří od podzimu nastupují v Kolínském áčku a nevedou si vůbec špatně. V každém případě se mají diváci opět na co těšit. Derby pokaždé přiláká do hlediště slušnou návštěvu. Při minulém zápase bylo v nymburském hledišti 650 diváků. Tentokrát se čeká návštěva ještě vyšší.