1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V neděli od 17:00 proti Břeclavi

03. 02. 2012

V nedělním zápase přivítáme na zimním stadionu tým Břeclavi.

Nymburk se již v letošní sezóně utkal s Břeclaví třikrát a všechny zápasy vyhrál. Nejprve vyhrál na břeclavském ledě 2:3 (Bolfík, Staněk – M. Protivný, Sedlák, Martinec). Pak vyhrál Nymburk doma vysoko 7:1 (Drak, Tondr, V. Dvořák, Němeček, Martinec, Sedlák, M. Protivný – Videlka). Ve třetím zápase hraném opět na ledě Břeclavi, vyhrál Nymburk 5:6 na samostatné nájezdy (Popolanský 3, Lechner, Bolfík – Šimek, Sirotek 2, Knesl, Němeček, Toma). V celkové druholigové bilanci se Nymburk utkal s Břeclaví v pěti zápasech a doposud všech pět zápasů Nymburk vyhrál. Skóre je pro Nymburk aktivní 23:9.
V týmu Břeclavi není mnoho velkých jmen, ale mladí hráči se s pomocí několika zkušených matadorů dokázali přizpůsobit třetí nejvyšší lize bleskovou rychlostí. Hra Lvů stojí a padá s výkony brankářské jedničky Jaroslava Chvátala, který stál mezi tyčemi 33krát a s úspěšností přes 92 procent patří k nejlepším gólmanům ligy. Defenzívu mužstva řídí zkušený Marek Dora (č. 18), jenž získával zkušenosti ve Spojených státech anebo v extraligovém Popradu. Ofenzivní činnost má na starosti především 41letý Miroslav Barus (č. 8), s 36 body (12+24) jednoznačně nejproduktivnější hráč týmu.
Z hokejistů mladé generace je třeba zmínit nejlepšího střelce Lvů Petera Beneše (č. 20) (14+12) a dále Tomáše Popolanského (č. 23) (13+9), který si v Břeclavi spravil chuť po nevydařeném angažmá u nedalekých hodonínských Drtičů. Popolanský zároveň představuje statisticky nejužitečnějšího borce v kádru, když si v tabulce pravdy připsal 17 plusových bodů. V posledním vzájemném zápase nastřílel Popolanský Nymburku hattrick, ale ani to na vítězství nestačilo. Dalšími hráči, kteří nastříleli více než deset branek, jsou: Jan Kurial (12 gólů) a Radek Zháňal (10 gólů).
Ze zadních řad vyčnívá svojí výškou obrovitý hráč Komety Brno dvacetiletý Ondřej Dlapa (č. 4). Nejproduktivnějším bekem Břeclavi je však je však ještě o rok mladší Dominik Směřička (č. 44), který ke třem úspěšným zásahům přidal dvanáct asistencí.

S použitím údajů z webu Techniky Brno

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace