1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V neděli od 17:00 proti Hodonínu

20. 01. 2012

V nedělním zápase přivítáme na zimním stadionu tým Hodonína.

Hodonínští Drtiči jasně vévodí tabulce i přesto, že v průběhu sezóny došlo k utahování opasků. Nový kouč Libor Žilka se postupně rozloučil s Janem Korotvičkou, Michalem Hozou, Romanem Bartákem nebo Ondřejem Fiedlerem a o jejich nahrazení se pokusil méně známými hráči z krajského přeboru. V oranžovomodrém tak nyní nastupují forvard Roman Nesrsta nebo bek David Skočovský. O mnoho větší příležitost dostávají rovněž junioři, a to například Martin Miklík, David Polesný, Jakub Tomi a nově též znojemský Jan Podešva. Z výsledků Hodonína rovněž vyplývá, že pod taktovkou trenéra Žilky se začal více soustředit na obrannou fázi, což demonstruje sedm čistých kont brankářské jedničky Marka Peksy.
Osa hodonínské sestavy se skládá mimo zmíněného gólmana Peksy z ostřílených beků Petra Pokorného (3+10), Lukáše Komárka (5+14) a Martina Hlavačky (2+15), kterým sekunduje řada bojovných mladíků. Hlavní síla týmu tkví v ofenzívě, kde se objevuje nejproduktivnější hráč soutěže Zdeněk Jurásek (37+26), jeho dvorní nahrávač Petr Peš (10+38) a dále slovenský triumvirát Branislav Rehuš (14+24), Martin Hollý (7+13) a Peter Kocák (8+11). Dobré statistiky má také Martin Špok (20+14).
Hodonín nepřijíždí do Nymburka v dobrém rozpoložení. Poslední dva zápasy prohrál, což se mu celou dobu trvání letošní sezóny ještě nestalo. O tom, že hráči Hodonína nejsou ve své kůži odpovídá i to, že z posledních čtyřech zápasů třikrát prohráli. Byť dvě z těchto tří porážek přišly až v prodloužení. Příčinou porážek však může být i jisté uspokojení z umístění v tabulce a jistá ztráta motivace, neboť o vítězství Hodonína v základní části již prakticky není pochyb.
Nymburk by mohl této pro něj příznivé konstelace využít. Zatím se mu totiž proti týmu z jižní Moravy značně nedaří. V prvním zápase prohrál Nymburk na ledě Hodonína 7:2, ve druhém zápase zvítězil Hodonín v Nymburce stejným výsledkem 7:2 a také v posledním zápase inkasoval Nymburk v Hodoníně sedmičku. Tentokrát však nedokázal vstřelit ani jednu branku a tak prohrál 7:0. 


S použitím údajů z webu Techniky Brno

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace