V neděli od 17:00 proti Kolínu

02. 11. 2012

V nedělním 11. kole přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo Kolína.

Kolín vloni skončil po základní části na 6. místě sk. Střed a v play off vypadnul v 1. kole s Trutnovem 3:1 na zápasy. Nymburk se vloni utkal s Kolínem čtyřikrát a z toho tři zápasy prohrál (8:0, 2:1, 2:0) a jedno utkání vyhrál (5:2). V prvním letošním vzájemném zápase, který se hrál v Kolíně v rámci 2. kola prohrával Nymburk ve 34. minutě již 5:1, jenže Nymburk dokázal čtyřbrankový náskok domácích stáhnout a nakonec se nymburští radovali z vítězství 6:5 na samostatné nájezdy. Celkem se v dosavadní druholigové historii utkaly oba týmy ve 44 zápasech. Bilance je velmi vyrovnaná. Nymburk si připsal 21 vítězství, Kolín 22 vítězství, jedno utkání skončilo nerozhodně. Kolín se prozatím v letošní sezóně zmítá ve výsledkové krizi. Místo Stanislava Bednáře nastoupil před letošní sezónou na lavičku Kozlů Václav Rác, ovšem týmu se nedaří. Z dosavadních deseti odehraných zápasů dokázali kolínští pouze dvakrát zvítězit za tři body, další dva body si připsali za dvě porážky v prodloužení, respektive na nájezdy. Tým Kolína nedoznal oproti minulé sezóně velkých změn. V brance zatím odchytal více minut Jaroslav Brázdil, který má průměr 4,8 inkasované branky na zápas. Druhým brankářem je František Moravec, který ještě vloni oblékal dres juniorky. Moravec má průměr 3,29 inkasované branky na zápas. Bodování obránců vede třiadvacetiletý Jan Hanzl, který má zkušenosti z první ligy z Vrchlabí a z Mostu. Hanzl zatím nechyběl ani v jednom utkání a připsal si 8 kanadských bodů za tři branky a pět asistencí. Fanoušci Nymburka však možná budou více znát dva čtyřicetileté veterány v obraně Kolína, kterými jsou Karel Nedbal a Tomáš Pácal. Kanadskému bodování útočníků vévodí Petr Morkes, který prozatím získal 12 kanadských bodů za 3 góly a 9 asistencí. Nejlepším střelcem Kolína je Josef Malý, který dosud nastřílel 5 branek. Stále nebezpečný pro soupeřovi brankáře je nestárnoucí Jiří Kadlec (41 let), který si zatím připsal čtyři vstřelené branky.