V neděli od 17:00 proti Moravským Budějovicím

01. 02. 2013

V nedělním 31. kole přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo Moravských Budějovic.

Jak je již v názvu uvedeno, Moravské Budějovice působí na hokejovém poli poměrně krátce. Až do sezony 2011/2012 působila Žihadla (jak se Moravsko Budějovičtí hokejisté nazývají) v krajském přeboru. Letos na jaře se klub z pomezí Čech a Moravy snažil postoupit do druhé ligy. Zvítězil ve společném krajském přeboru Jihomoravského a Zlínského kraje, kde ve finále porazil 2:0 na zápasy Boskovice. V kvalifikaci vyřadil vítěze Moravskoslezského kraje Orlovou a postoupil do baráže. V baráži o 2. ligu však prohrál s RT Rotax Poruba. V letní přestávce však Moravské Budějovice odkoupily druholigovou licenci od Benešova a od letošní sezony tak zažívají premiérovou účast mezi druholigovými kluby ve skupině Střed.
V úvodu soutěže se Moravským Budějovicím překvapivě dařilo a pohybovaly se v prostředku tabulky. Postupně však jde jejich výkonnost dolů, což dokládá i počet bodů, které získaly v jednotlivých čtvrtinách. V první čtvrtině získaly Moravské Budějovice 12 bodů a po 1. čtvrtině byly na 5. místě. Ve druhé čtvrtině získaly Budějovice již jen 9 bodů a v tabulce po 18. kole klesly na 8. místo. Ve třetí čtvrtině základní části získaly opět o další bod míň – tedy 8 bodů a stále jim patřila 8. příčka tabulky. V současné době bojují s Jindřichovým Hradcem o první osmičku zajištující postup do play off. Budějovicím se poměrně dařilo v závěru kalendářního roku, kdy třikrát za sebou zvítězily za dva body, po Novém roce ale odešly z dalších pěti zápasů za sebou bez bodového zisku. Prohrály i důležité utkání v Jindřichově Hradci. Co se týče hráčského kádru tak nejvíce příležitostí v brankovišti dostává Roman Boška, který zatím naskočil do osmnácti utkání. Stejný počet šest zápasů mají na svém kontě také další dva brankáři Jiří Šťastný a Roman Kousal. Z obránců je zatím nejproduktivnější Roman Kadela. Třebíčský zadák zatím drží průměr jednoho kanadského bodu na utkání. Mateřský klub však poslal Kadelu na hostování do Olomouce a nad jeho dalšími starty v dresu Moravských Budějovic tedy visí otazník. Mezi stálice budějovické obrany patří Jiří Peroutka, Tomáš Latner, Jiří Prkna nebo zkušený Roman Sechovec. V útoku Moravských Budějovic se mohou spoléhat na ex-třebíčského Petra Zahradníka, Romana Bartáka, Martina Jánského nebo Jana Bulu, který ve středu naskočil do hry po delší pauze zaviněné zraněním. V dosud odehraných vzájemných zápasech sehrál Nymburk s Moravskými Budějovicemi vždy velmi vyrovnané utkání. První zápas vyhrál Nymburk venku 3:2, druhý zápas vyhrál Nymburk doma 5:3, třetí zápas prohrál Nymburk v Budějovicích 2:1 na samostatné nájezdy.