1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V neděli od 17:00 proti Moravským Budějovicím

09. 11. 2012

V nedělním 13. kole přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo Moravských Budějovic.

Jak je již v názvu uvedeno, Moravské Budějovice působí na hokejovém poli poměrně krátce. Až do sezony 2011/2012 působila Žihadla (jak se Moravsko Budějovičtí hokejisté nazývají) v krajském přeboru. Letos na jaře se klub z pomezí Čech a Moravy snažil postoupit do druhé ligy. Zvítězil ve společném krajském přeboru Jihomoravského a Zlínského kraje, kde ve finále porazil 2:0 na zápasy Boskovice. V kvalifikaci vyřadil vítěze Moravskoslezského kraje Orlovou a postoupil do baráže. V baráži o 2. ligu však prohrál s RT Rotax Poruba. V letní přestávce však Moravské Budějovice odkoupily druholigovou licenci od Benešova a od letošní sezony tak zažívají premiérovou účast mezi druholigovými kluby ve skupině Střed.
V dosavadním průběhu soutěže se Žihadlům daří držet se na pozicích zajišťující postup do vyřazovacích bojů a jejich výkony jsou překvapením soutěže. V brankovišti dostává více příležitostí Roman Boška, který si drží úspěšnost zásahů lehce nad 89%, záda mu kryje Roman Kousal, který za svou kariéru vystřídal většinu druholigových klubů z Vysočiny (2. ligu si zachytal v Pelhřimově, Velkém Meziříčí, Žďáru nad Sázavou, Chotěboři, Milevsku, Jablonci, Prostějově).
Z obránců jsou nejproduktivnější Petr Novák a Jiří Peroutka, kteří oba zatím obohatili své osobní statistiky jedním gólem a čtyřmi asistencemi. Zatímco Petr Novák má však ve statistice +/- účasti na ledě při vstřelených či inkasovaných gólech +1 bod, Jiří Peroutka má +10 bodů.
V útoku posbíral nejvíce kanadských bodů Petr Zahradník (dříve 1. liga Třebíč), který vsítil 6 branek a na čtyři přihrál, hned za ním je dvojice Lukáš Sobotka (3+5) a Roman Barták (2+6). Tým Moravských Budějovic provází v letošní sezóně zajímavé výsledky. Například v 5. kole zvítězily Moravské Budějovice na ledě Chotěboře 10:3, hned v následujícím zápase ale na domácím ledě podlehly Břeclavi 2:5. Zápas minulého kola našemu dnešnímu soupeři značně nevyšel, neboť na domácím kluzišti inkasoval drtivou porážku 0:11 od lídra tabulky – Hodonína.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace