1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V neděli od 17:00 proti Pelhřimovu

13. 01. 2012

V nedělním utkání přivítáme na zimním stadionu v Nymburce tým Pelhřimova. V brance Nymburka by měl nastoupit Robin Blažíček. V zápase by se také měli objevit dvě nové tváře v týmu - obránce Filip Dvořák a útočník Matěj Štěpán.

V nedělním zápase přivítáme na zimním stadionu tým Pelhřimova. Spartak Pelhřimov se nyní nachází na osmé příčce tabulky. Vzhledem k postavení Žďáru, který ztrácí na Spartak pouhý bod, je evidentní, že play-off v případě Pelhřimova stále nelze brát jako samozřejmost.
Nejproduktivnějším hráčem mužstva je 35letý Jiří Kubát, který v 31 utkáních vstřelil 16 branek a nasbíral 14 asistencí. Druhým v pořadí je šestadvacetiletý nevysoký útočník Tomáš Plachý, který ve 20 odehraných zápasech vstřelil 16 branek a přidal 12 asistencí. Tomáše Plachého však trápí bolesti třísel a do konce letošní sezóny již pravděpodobně nezasáhne. Velmi obstojně si také vede exjihlavský Jan Hrbatý, který má zatím na svém kontě 27 kanadských bodů za 13 branek a 14 přihrávek. Čelní pozice tabulky produktivity naopak po letech opustila ikona týmu, za pár dní 40letý obr Martin Tecl (11+11). Možná trochu za očekáváním jsou i výkony bývalé velké naděje jihlavského hokeje Mariana Havla (5+8).
V obraně dostávají přednost mladí beci. Nejstarším obráncem je 25letý Petr Plch, který v Pelhřimově působí již od roku 2007. Své už má za sebou rovněž Adam Rašner, jenž se u fanoušků Spartaku těší velké oblíbenosti. Přechod do seniorského hokeje se zdařil Richardu Adamovi (4+9), který se ve svých dvaceti může chlubit pozicí nejproduktivnějšího zadáka týmu, ale také jeho stejně starému kolegovi Radku Novotnému. 105 kilogramů zdobí Dominika Kasalého, jenž je suverénně nejtěžším a zároveň druhým nejtrestanějším bekem soupeře.
Také na nejcitlivějším postu se vedení Pelhřimova rozhodlo dávat šanci mladé krvi. 17letý mládežnický reprezentant Daniel Dolejš i jeho o čtyři roky starší kolega Jan Čekal si zápasovou porci rozdělili prakticky rovnoměrným dílem. Mnohem lepšími statistikami se může pochlubit mladší Dolejš, který při průměru 3,33 gólu na zápas disponuje úspěšností zásahů 85,44 %. Proti tomu Čekal dostane v každém zápase v průměru přes 4 góly. Jeho úspěšnost jen lehce nad 83 % nám pak dává indicii, kterého maskovaného muže by trenér Martin Meloun mohl v nedělním utkání spíše postavit mezi tyče.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace