V neděli od 17:00 proti Vajgaru

17. 12. 2010

V neděli od 17:00 přivítají nymburští hokejisté v domácím prostředí tým KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec se v loňské druholigové sezóně umístil na 2. místě. ve skupině Střed. V 1. kole play off vyřadili jindřichohradečtí hokejisté tým Žďáru nad Sázavou  3:0 na zápasy. Také ve 2. kole play off byli úspěšní, kdy zvítězili 3:0 nad Benešovem. Pouť jindřichohradeckých hokejistů ukončil až ve 3. kole pozdější postupující do 1. ligy Písek, který po boji zvítězil 3:2 na zápasy. Nymburk se s Jindřichovým Hradcem utkal v loňské sezóně čtyřikrát. Z těchto čtyř zápasů má Nymburk negativní bilanci, neboť všechny čtyři zápasy prohrál. V prvním letošním vzájemném zápase zvítězil Nymburk na domácím ledě 5:2 (Zvolenský 2, Sirotek, Hataš, Němeček – Dolina, Tupý). Ve druhé vzájemném zápase zvítězili v domácím prostředí hokejisté od rybníka Vajgaru 4:2 (Dvořák, Kupec, Milotinský, Skokan – Klíma, Dvořák). Celková bilance vzájemných zápasů ve 2. lize vyznívá lépe pro jindřichohradecké hokejisty. Nymburk se s J. Hradcem utkal ve 2. lize doposud ve 24 zápasech. 5x zvítězil Nymburk, 3x skončilo utkání nerozhodně a 16x se radovali hokejisté z jihu Čech. Celkové skóre hovoří ve prospěch Jindřichova Hradce 84:50. Vajgar měl tradičně pomalý start do sezóny. Po 5. kole byl na posledním místě v tabulce, v první čtvrtině získal pouhých 8 bodů. Ve druhé čtvrtině už to bylo bodů 17. Nyní je už Vajgar na 3. místě tabulky s pouhou tříbodovou ztrátou na vedoucí Benešov a Kolín. Vajgar hraje v poslední době opravdu ve výborné formě, o čemž svědčí to, že v posledních čtyřech zápasech nepoznal hořkost porážky a z posledních osmi zápasů získal rovných 19 bodů z 24 možných. Kanadskému bodování vévodí Aleš Skokan (č. 10), který dosud nastřílel 13 branek a k nim přidal 17 asistencí. Nejlepším střelcem je Michal Milotinský (č. 49), který zatím nastřílel 14 branek. Milotinský je zároveň nejlepším hráčem hodnocení +/- účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách. Na svém kontě má +19 bodů. Mezi obránci je nejlepším v kanadském bodování Robert Procházka, který má 16 kanadských bodů, v těsném závěsu za ním je Tomáš Tupý se 14 body. V brance kraluje stálice jindřichohradecké sestavy Tomáš Kubeš, který kromě 31 minut jednoho zápasu odchytal všechna ostatní utkání.