1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V neděli se hraje hokejové derby

11. 10. 2003

V neděli bude nymburská hokejová aréna opět praskat ve švech. Na ledě Nymburka se představí největší rival - Kolínští Kozlové.

V neděli se hraje hokejové derby
V neděli bude nymburská hokejová aréna opět praskat ve švech. Na ledě Nymburka se představí největší rival - Kolínští Kozlové.
Derby opět nemá favorita, rozhodovat budou maličkosti. Kolín by měl do Nymburka přijet bez Turyny a také bez svého nejproduktivnějšího hráče Řehoře. Poslední zápas vynechal pro zranění Čtvrtečka a otazník visí nad startem brankáře Hyláka, který zřejmě bude na střídačce extraligových Pardubic. Do brány se tedy pravděpodobně postaví Kalousek, kterému se zatím nedaří a bude se chtít určitě letos už předvést. Branku Nymburka by měla hájit brankářská jednička Kremina. Na marodce má Nymburk tři hráče - Jágra, Lukeše a Turinského. 
Naposledy se oba soupeři střetli v přípravných zápasech. Nejprve Kolín zvítězil na svém ledě 5:0. Odveta na ledě Nymburka skončila remízou 2:2. V loňské sezoně v prvních dvou zápasech vyhrál Nymburk (v Nymburce 2:1, v Kolíně 4:2) a v nadstavbové části se dvakrát radoval Kolín (v Kolíně 5:3, v Nymburce 4:2).
Nymburk se svým fanouškům představil letos zatím jenom dvakrát. Nejprve porazil Benátky, poté remizoval s Táborem. Z obou zápasů má kladné skóre 5:3. Kolínská úspěšnost ze zápasů venku je padesátiprocentní, neboť jednou vyhrál a jednou prohrál (skóre 5:7).
V sestavě Nymburka se objeví i někteří hráči z Mladé Boleslavi. "Bude záležet na A-týmu. Ještě nevím kdo, ale někdo z Boleslavi by měl nastoupit," řekl kouč Nymburka Ladislav Lejsek. V posledním duelu oba týmy prohrály. Kolín s Jindřichovým Hradcem 2:3, Nymburk na ledě pražské Kobry 1:4. Oba týmy mají na svém kontě sedm bodů. Nedělní zápas začíná v 17.00.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace