1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V sezoně jsme takhle dobře doma ještě nehráli, chválil výkon svěřenců Bičiště

01. 03. 2015

V úvodním zápase prvního kola play off zvítězil Nymburk na domácím ledě nad týmem Děčína 5:1.

Děčín vstupoval do zápasu s vědomím, že posledních devět zápasů v řadě neprohrál. V play off však platí pravidlo o zákazu startu hráčů, kteří neodehráli více než padesát procent zápasů v základní části, a tak hosté přijeli do Nymburka v trochu jiné sestavě než v jaké hráli závěr základní části.
Utkání bylo dlouho vyrovnané, až na konci první třetiny v rozmezí minuty a čtrnácti vteřin nymburští třikrát udeřili. „Dobře bylo, že jsme otevřeli skóre a když jsme navíc v rychlém sledu přidali další dvě branky, tak to byla opravdová paráda," jásal nad třígólovou smrští trenér nymburského celku Pavel Bičiště. „Hráli jsme velmi disciplinovaně, v první třetině jsme neměli ani jednoho vyloučeného," potěšil trenéra další fakt.
Ve druhé části se domácím podařilo přidat další branku a vedení navýšit už na čtyři nula. „Luboš Brzák skvěle zabojoval a šel v oslabení sám na branku. Měl tam sice malé problémy, ale nakonec dokázal nájezd zakončit brankou. Ve druhé třetině jsme měli i několik přesilovek, nesehráli jsme je špatně, ale skórovat se nám už nepodařilo. Šancí na další góly jsme ale měli dost," popisoval další vývoj utkání trenér nymburského celku.
V závěrečné části se podařilo hostům snížit, ale poslední slovo patřilo opět domácím. „Chtěli jsme hrát dobře odzadu a bez faulů. Jednou jsme v přesilovce inkasovali, ale dál už jsme si to pohlídali. Šlo už jen o to udržet náskok a neudělat ze zápasu nějaké drama. Dvě tři střídání jsme tam trošku obranu otevřeli, ale nakonec jsme to zvládli," radoval se z vítězství šéf domácí střídačky. „Celkově si myslím, že jsme podali parádní výkon. Myslím, že v sezoně jsme takhle dobře doma ještě nehráli. Kluci makali a věřili ve vítězství. Vítězství jsme potřebovali, protože jet po prohraném zápase dvakrát do Děčína, by nebylo moc dobré," uvědomoval si kouč Nymburka. „Přesvědčili jsme se o tom, že se jejich klíčoví hráči dají pohlídat. Soupeř má nyní o čem přemýšlet. Příští zápas ale může vypadat úplně jinak," uvědomuje si Bičiště.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace