V sobotu od 17 hodin proti IHC Písek

09. 02. 2018

V sobotním zápase 33. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo IHC Písek.

Sobotní utkání bude již v pořadí 27. vzájemným soubojem ve 2. lize. Nepříjemnou sérii proher zažili nymburští hokejisté s Pískem v sezóně 2009/2010, kdy prohráli všech sedm vzájemných zápasů. Naopak v loňské sezóně se nymburským hokejistům proti Písku dařilo a všechny čtyři zápasy Nymburk vyhrál. Letošní první vzájemný zápas Nymburští v Písku v rámci 6. kola prohráli 4:3, přičemž pro Písecké to byla vůbec první výhra v sezóně. Následující dva zápasy už Nymburáci vyhráli, když svého soupeře porazili dvakrát 4:2. Písek letos nezažívá povedenou sezónu a v tabulce mu patří poslední příčka. Od 8. kola, které se hrálo 14. října, dokázali Písečtí zvítězit jen ve třech utkáních. Překvapivá byla zejména výhra v polovině ledně v Kolíně, kde Písek zvítězil 1:0. V brance Písku se v letošní sezóně objevili již čtyři gólmani. Jedničkou v brankovišti je Jonáš Štekr, který má na svém kontě 19 zápasů, v nichž odchytal 792 minut. Náhradníkem je Richard Kříž s 613 odchytanými minutami. Čtyři zápasy má na svém kontě Českobudějovický David Gába, dva zápasy odchytal Ondřej Bláha. Kanadské bodování obránců vedou s deseti body Jan Polata a Milan Hřebíček. Oba vstřelili po dvou gólech a přispali si osm asistencí. Nejlepšími střelci mezi obránci jsou čtyřgólový Vladimír Hanus a Martin Parýzek. Útok Jihočechů táhne Jan Sýbek s dvaadvaceti kanadskými body za deset gólů a dvanáct asistencí. Jen o bod méně má David Ciboch, který je se čtrnácti góly nejlepším střelcem týmu.