V sobotu od 17 hodin proti Jindřichovu Hradci

30. 10. 2015

V sobotním zápase 12. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo KLH Vajgar Jindřichův Hradec.

V loňské sezóně se Jindřichův Hradec umístil ve sk. Západ na 15. místě základní části. V play off pak byl Jindřichův Hradec vyřazen v 1. kole Kobrou Praha poměrem 3:0 na zápasy. Jindřichův Hradec se utkal v historii 2. ligy s Nymburkem již v třiačtyřiceti vzájemných utkáních. Z těchto čtyřiceti tří zápasů dokázal Nymburk patnáctkrát zvítězit, pětadvacetkrát zvítězili Jindřichohradečtí a třikrát skončilo utkání nerozhodně. Celkové skóre je pro Nymburk pasivní a to v poměru 122:154. V loňské sezóně Nymburk oba vzájemné zápasy vyhrál, když nejprve zvítězil na domácím ledě 6:2 a poté v posledním kole základní části zvítězil 7:6 v prodloužení na ledě Vajgaru. Jindřichohradecký Vajgar zažívá nejhorší vstup do sezóny za poslední léta. Z jedenácti odehraných zápasů získal pouhé čtyři body a s šestibodovou ztrátou uzavírá tabulku západní skupiny 2. ligy. Vajgar dokázal doma porazit souseda z Pelhřimova (3:2) a o bod obral Havlíčkův Brod. Ostatní zápasy body nepřinesly. Vajgar vysoko padl v Kolíně, Písku či Klášterci. Zatím poslední zápas na kluzišti soupeře ale Vajgar nerozehrál špatně, když po 40 minutách vedl 3:2. Třetí třetina však šance Vajgaru zhatil bílinský Štěpánek, který dvěma brankami otočil vývoj zápasu a Jihočeši odešli s prázdnou. Ve středu na svém ledě Vajgar přivítal Děčín, který v předchozím kole doma přejel Písek v poměru 9:5. Vajgar šel rychle do vedení, jenže v téže minutě hosté srovnali. Opticky vyrovnané utkání Děčín rozhodl v úvodu třetí třetiny, kdy zvýšil na 3:1. Na gól do prázdné brány Vajgar reagoval až v posledních vteřinách, kdy na konečných 2:4 upravil obránce Koňařík.
Kabina Vajgaru zažila přes léto slušné zemětřesení. Dlouho nebyl znám ani hlavní trenér. Tím se začátkem srpna stal Aleš Dvořák, který ještě před třemi lety oblékal právě dres Vajgaru. Několik základních stavebních kamenů minulých let u Vajgaru skončilo (Robert Procházka, Josef Mazanec, Marek Dvořák, Zdeněk Šperger, Michal Milotinský). Na jejich místa se rekrutovali mladší hráči, domácí David Košťál, Jan Heřmánek, Jakub Pípal nebo Tomáš Fencl.
A právě první jmenovaný vede s pěti body kanadské bodování. David Košťál zaznamenal dvě branky a na tři přihrál. Stejně je na tom i kapitán Vajgaru Luboš Voříšek a další dva forvardi, Jan Heřmánek a Martin Brabec. Nejlepším střelcem je s třemi vstřelenými brankami zkušený Ota Lazorišák.
V obranných řadách se trenér Dvořák může spolehnout na Jana Koňaříka, Adama Popelku nebo posila z Jihlavy Vladimíra Porta.
Nejvíce prostoru v brance zatím dostal domácí Tomáš Kubeš, kterého střídá kladenský odchovanec Vajgaru Jiří Švihálek. Poslední utkání s Děčínem odchytal v dresu Vajgaru budějovický junior chytající v opačném gardu Petr Spáčil.