1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

V sobotu od 17 hodin proti Jindřichovu Hradci

05. 12. 2014

Po středečním zápase proti Pelhřimovu se Nymburk v představí v sobotu opět v domácím prostředí. Soupeřem nymburských hokejistů bude KLH Vajgar Jindřichův Hradec.


Jindřichohradecký Vajgar je aktuálně na desátém místě tabulky s jedenadvacetibodovým ziskem. Doma se Jihočechům poměrně daří, protože celých devatenáct bodů získali na domácím zimním stadionu Jana Marka. To venku je to o dost horší, protože kromě dvou bodů z Děčína se Vajgar vždy vracel s prázdnou.

Na body Vajgar čeká již dvě kola. Před dvěma týdny dokázal doma porazit konkurenční Pelhřimov 5:1 a Jablonec nad Nisou 6:2. Jenže poté nekompletní sestava Vajgaru neuspěla v Trutnově (3:7) a body nepřinesl i poslední domácí zápas. Vajgaru se postavil lídr tabulky a padesát minut to vypadalo, že by hradečtí hokejisté mohli Kobru o nějaký ten bodík obrat. Domácí vedli 1:0 a 2:1, po 40 minutách bylo srovnáno 2:2. Kobra v polovině třetího dějství šla trochu se štěstím do vedení a i přes závěrečný nápor Vajgaru se již skóre nezměnilo a Kobra mohla slavit těsné vítězství 3:2.

V brankovišti Vajgaru se vystřídala již pětice brankářů. Nejvíce toho zatím odchytal budějovický David Gába, následován parťákem z Motoru Hynkem Kůdelou a havlíčkobrodským Janem Dlouhým. Svou šanci dostali i domácí, Tomáš Kubeš a nadějný domácí junior František Fogl.
Obrana Vajgaru před sezónou vypadala více než slibně, protože žlutomodrý dres oblékli zkušení Josef Jindra, Ivo Kotaška, z Francie se navrátivší Petr Zich a obránce pražské Sparty, který loni pomohl v Prostějově k postupu Jakub Kořínek. Jenže první dva jmenovaní už hradecký dres neoblékají. Ivo Kotaška zamířil do slovenské Extraligy, do týmu Piešťan a Josef Jindra hraje momentálně tu samou soutěž, ale v dresu konkurenční Žiliny.

Kanadské bodování Vajgaru aktuálně vede Ota Lazorišák. První ligou ošlehaný forvard (Jihlava, Třebíč, Havířov, Šumperk) má na svém kontě již 17 kanadských bodů (8+9), následován Michalem Milotinským, který se před sezónou vrátil z dalekého Kazachstánu. O útočné manévry se dále stará matador Zdeněk Šperger, agilní Josef Mazanec nebo kapitán týmu Luboš Voříšek.

Vzájemná bilance obou týmů je více než bohatá. Vždyť oba sobotní soupeři spolu sehráli již 41 mistrovských druholigových zápasů. Celková bilance hovoří pro Vajgar, ale aktuální situace je zcela odlišná. Nymburk je v tabulce jen o příčku výš než Vajgar, ale poslední výhra Vajgaru nad Nymburkem má již dlouhý vous, je totiž datována 22. únorem 2012. Bylo to v rámci třetího zápasu čtvrtfinále, který Vajgar v Nymburce zvítězil 4:2 a postoupil do semifinále, kde se utkal s  Hodonínem.

Autorem představovačky Jindřichova Hradce je webmaster jindřichohradeckého webu Jan Honza Wirkner

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace