V sobotu od 17 hodin proti Klášterci

08. 01. 2016

V sobotním zápase 26. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo HC Klášterec.

V loňské sezóně se Klášterec umístil ve sk. Západ na 16. místě základní části. V 1. kole play off tak nastoupili klášterečtí hokejisté proti vítězi základní části - týmu Sokolova, se kterým prohráli 3:0 na zápasy. Nymburk se vloni utkal s Kláštercem ve dvou zápasech a příliš se mu nedařilo. V domácím prostředí prohráli nymburští hokejisté 2:5 a v Klášterci zvítězili 4:3 v prodloužení. V prvním letošním vzájemném zápase vyhráli hokejisté Nymburka na ledě Klášterce 4:1. V celkové druholigové bilanci se oba soupeři střetli již dvaadvacetkrát. Bilance je naprosto vyrovnaná. Jedenáctkrát se radovali nymburští hokejisté a stejný počet výher mají na svém kontě i hráči z podhůří Krušných hor. Branku Klášterce hájí již třetím rokem Jan Kaššák, který v letošní sezóně odchytal za Klášterec prakticky všechen počet minut. Na svém kontě má zatím 1366 odchytaných minut. 60 minut odchytal Štěpán Lukeš a 15 minut hájil branku Klášterce Jiří Tichý. Kanadské bodování obránců vede s pěti kanadskými body za jeden gól a čtyři přihrávky Miroslav Koblitz, dva góly a dvě asistence si zatím připsal Michal Kozák. Kanadskému bodování útočníků vévodí třiadvacetiletý Danko Deveri. Ten v sezóně 2013-2014 po devíti odehraných zápasech odešel z Klášterce do Kalternu, hrajícího druhou nejvyšší italskou soutěž. V loňské sezóně pak hrál za Freiburg a Buchloe ve třetí, respektive čtvrté nejvyšší soutěži v Německu. V letošní sezóně však opět nastupuje v dresu Klášterce, kde potvrzuje své kvality produktivního útočníka. Se třiceti body za třináct gólů a sedmnáct přihrávek vede kanadské bodování Klášterce. Se třinácti góly je zároveň nejlepším střelcem Klášterce. Druhým v pořadí kanadského bodování je se šestadvaceti body za devět gólů a sedmnáct asistencí Vladislav Vrtek. Ten pro změnu odehrál poslední dvě sezóny ve třetí nejvyšší francouzské lize. Třetím v kanadském bodování je Lukáš Hrdlička, který je s jedenácti góly druhým nejlepším střelcem týmu. Souboj proti Klášterci bude pikantním pro nymburského Jana Stehlíka a Jakuba Loučku, kteří oba v Klášterci v minulosti působili.