V sobotu od 17 hodin proti Klatovům

19. 01. 2018

V dnešním zápase 28. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo SHC Klatovy.

Zápasem s Klatovy načíná Nymburk poslední čtvrtinu soutěže. Nymburk v letošní sezóně změřil síly s Klatovy ve třech vzájemných zápasech a ve všech třech utkáních odešli nymburští hokejisté z ledu poraženi. V prvním vzájemném zápase prohrál Nymburk venku 2:1 na samostatné nájezdy, doma prohrál Nymburk v přestřelce 6:8 a ve třetím zápase hraném opět v Klatovech prohrál Nymburk 5:3. Klatovy tímto vítězstvím 5:3 zastavily neuvěřitelnou sérii osmi porážek v řadě za sebou. V letošní sezóně se Klatovští opírají o výkony brankáře Lukáše Sochůrka, který má na svém kontě 23 zápasů, v nichž odchytal 1367 minut. 41 minut odchytal Sochůrek navíc i v dresu Plzně v extralize. Dalšími dvěma brankáři Klatov jsou Kristián Kolář a Adam Beran. Oba však počítají své starty jen na desítky minut. V obraně Klatov se již představilo čtrnáct obránců. Nejvíce zápasů si připsal obránce Ondřej Leština, který zatím zasáhnul do 25 zápasů. Kanadské bodování beků však vede Jan Walter, který v 21 zápasech vstřelil tři góly a na dvanáct gólů přihrál. V útoku nastoupilo v dresu Klatov již neuvěřitelných 27 hokejistů. Takto vysoký počet hráčů je zapříčiněn tím, že Klatovy úzce spolupracují s extraligovou Plzní a spousta hráčů z plzeňského áčka a juniorky má vyřízené střídavé starty do Klatov. Přesto Klatovští odehráli svůj zápas v posledním kole v Kolíně v pouhých jedenácti hráčích do pole! I v tomto počtu ale dokázali v Kolíně zvítězit na samostatné nájezdy. Ofenzivu Klatov táhne Jan Topinka, který v šestadvaceti zápasech vstřelil sedm gólů a přidal šestnáct asistencí. Druhým v pořadí bodování je Tomáš Vracovský, který v sedmnácti zápasech vstřelil čtrnáct gólů a sedmkrát asistoval. Vracovský v letošní sezóně stihnul mimo sedmnácti zápasů za Klatovy i pět za plzeňské áčko a sedm za plzeňskou juniorku.